Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan, hogy tojás allergia?

Van olyan, hogy tojás allergia?

Figyelt kérdés
Tegnap este 4 órakor tojásos nokedlit ettem és este 10-ig fetrengtem, annyira rosszul lettem tőle. Mostanában már többször volt ilyen rosszullétem / gyomorgörcs, hányinger, hasmenés / és most döbbentem rá, hogy mindig tojást ettem. Létezik, hogy 28 éves koromra alakul ki, hogy nem bírom a tojást? Régen nem volt ilyen problémám...
2008. okt. 7. 07:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, létezik olyan hogy tojásallergia. Lehetsz allergiás a fehérjére és vagy a sárgájára is, talán más fajta anyagok is vannak a tojásban amik allergiás reakciót válthatnak ki.


Világszerte milliók szenvednek ebben az allergiában.

Leginkább gyermekeknél fordul elő, a legtöbb személy (45%) kinövi körülbelül öt évesen, de valakiket életük végéig kísér.


Nem tudom hogy felnőtt korban kialakulhat e ez az allergia. Nem hiszem, de nem kizárt. Szerintem az lehet a probléma hogy rossz volt a tojás amit ettél.


Mindenesetre menj el egy orvoshoz, mert ha tényleg tojásallergiád van akkor akár bele is halhatsz egy allergiás reakcióba. Nem beszélve arról hogy nem csak a tojásban van tojás, hanem olyan dolgokban is amikben nem is gondolnád (pld, influenza oltás).

2008. okt. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem volt rossz a tojás, mert a férjem is evett belőle és semmi baja. És mondom, már vagy 4* előfordult ilyen és mindig akkor, amikor tojást ettem.
2008. okt. 7. 08:16
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Nem hiszem,hogy ez kifejezetten tojás allergia lenne. Nem alakul ki felnőtt korban, de sosem lehet tudni. Mi volt az a másik 3 étkezés amikor rosszul lettél. ugyanis a tojásos nokedlihez pl kell még olaj is. Lehet,hogy kicsit nehezebb volt mint megszoktad és a panaszaid is inkább epére utalnak. vagyis az epéd nem bírja.

Esetleg érdemes lenne kivizsgáltatni. Minkét irányban. bármelyik is legyen a baj mindkét esetben diétára lesz szükséged.

A másik most éppen tombol a hányás hasmenés vírus gyerekek között, lehet azt kaptad el. De persze ez akkor nem csak egyszeri.

Diet.

2008. okt. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A másik 3 rosszullétnél tojás rántottát ettem. Amúgy nem vagyok odáig a tojásért, ritkán eszem. Szerinted merre induljak el, allergia vizsgálat, házi orvos? Mert nagyon durvák ezek a rosszullétek, nem akarom mégegyszer átélni.
2008. okt. 7. 08:49
 5/15 anonim ***** válasza:

Ezek alapján az epe problémádat valószínűsítem. Háziorvos tud ajánlani valamit ilyen estekre. De egyszerűbb ha nem eszel abból ami panaszt okoz. Illetve vegyél No-Spa-t az jó az ilyen görcsökre.

Lehet nem ártana kivizsgálni. Mert ha begörcsölsz az nem jó az már köre utal.

2008. okt. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Nekem is hajszálra pontosan ezek a tünetek alakultak ki 38 éves koromra...Mindenhol voltam kivizsgáláson,de nem erősítették meg a tojás általi allergiát és semmi más egyebet nem találtak egy minimális bélgyulladáson kívül.Viszont én egy hosszadalmas 1-2 hónapos antibiotikum kúra után kezdtem érezni, hogy bizonyos ételek főleg a tojás, félelmetesen erős görcsöket váltanak ki hasmenéssel együtt..Veled mi a helyzet 2008 óta igazolódott valami?
2010. márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ami nálad a görcsöket okozza illetve ami görcsöl az az epe. A tojás magas koleszterin tartalma okozhat epegörcsöket.
2010. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Szia! most találtam rá a kérdésedre, mert nekem is pont ez a bajom jelentkezett, 33 éves vagyok. Eddig semmi gondom nem volt a tojással, de már enni sem merek, mert mindig rosszul leszek tőle. Voltál azóta orvosnál? és kiderítették mi a gond?
2010. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem mentem dokihoz, de a tojást kerülöm azóta, mert rosszul leszek tőle. Ha összetevőként van valamiben, az nem okoz gondot / pl. bundás kenyér, sütik, tészták /, de egy tojás rántottát már nem ennék meg semmi pénzért...
2010. szept. 16. 14:46
 10/15 anonim válasza:

Szia! Köszönöm, hogy írtál, én is így vagyok vele, összetevőként nem baj, de önmagában kicsinál, én sem merek már enni :( Viszont nekem egy ismerősöm is azt mondta amit az egyik válaszoló, hogy ez epebaj lehet, és megnéztem a neten, és lehet valami a dologban, mert akinek epeköve van, annál a tojás tiltólistán szerepel. Ha sok fölös időm lesz, én lehet elmegyek a a dokihoz kérek egy hasi uh-t.

Minden jót neked!

2010. szept. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!