Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha eddig egészségtelenül...

Ha eddig egészségtelenül éltem és emiatt pár évet elvesztettem az életemből akkor azokat vissza lehet nyerni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Évek óta egészségtelen kajákat ettem és rengeteget ültem. Ezek miatt tegyük fel nem 80 éves koromig fogok élni hanem mondjuk 70. Ha mostantól elkezdenék egészségesen táplálkozni, kevesebbet ülni és mozogni akkor lehetek még 80 éves vagy már mindenképpen kevesebbet fogok élni?!

2016. dec. 16. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

tudományos statisztikák nincsenek erről, ha engem kérdezel


de jobb később elkezdeni mint soha

2016. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Úgy látszik hatásos az egészség propaganda.


Ez nem úgy működik, hogyha megeszel egy chipset akkor veszítesz fél évet az életedből, de ha mellé egy almát is megeszel az pedig növeli az élettartamod fél évet, és akkor egában vagy. Nem. Te megetted azt a chipset, bejutott egy csomó ízfokozó, stabilizátor stb. a szervezetedbe. Mértékletes chips vagy bármilyen káros ételek fogyasztása nem csökkenti drasztikusan az élettartamod, azt is ki tudod pucolni magadból sporttal és sok folyadékkal (persze semmi mesterséges).

2016. dec. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ízfokozók és stabilizátorok csak akkor veszélyesek ha irreálisan nagy mennyiséget viszünk be belőle.

Nem az ételek, hanem az életmód rövidíti meg az életet.

A kérdésre válaszolva pedig életmódváltással csaknem teljes egészében visszafordíthatók a káros folyamatok.

2016. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10 évvel tovább leszel halott. Nem nagy különbség az évmilliárdok alatt.
2016. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az élet nem ilyen kiszámítható.. Élhetsz egészségesen, de lehetséges, hogy autóbalesetben/szívinfarktusban random meghalsz.
2017. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az élettel nem lehet így alkudozni. De egy krónikus betegségért évtizedekig kell "dolgozni" pár év egészségtelen táplálkozás még helyrehozható. De bármikor bárkinél kialakulhat súlyos betegség csak úgy. Én pl egészségesen táplálkpzom mozgok nem iszom alkoholt kávét sem, sokat alszom nem dohányzom mégis kórházba kerültem. Ennyi 😣
2017. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:
2017. szept. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, visszajönnek az elvesztegetett évek.
2018. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!