Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan váltsak életmódot?...

Hogyan váltsak életmódot? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Gimnazista lany vagyok. Amiota erdekel a kulsom, azota mindig odafigyelek az etkezesemre. Csak nem helyesen. Kb masfel eve azt a modszert folytatom, hogy megeszem azt, amit az iskolaba viszek tizorainak, majd ebedelek olyan du 2-3 ora korul es ennyi. Minden nap amikor sikerult ezt tartanom, ehesen fekudtem le ezert egyre tobb csalonapot tartottam. Nem azt mondom, hogy semmire sem mentem az egesszel, mert azert egy jo par hetig,honapig lehet tartani ezt hellyel-kozzel. Viszont most szeretnek eletmodot valtani. Mivel iskolaba jarok nehez megoldani, hogy napi 5x egyek es csak dietas dolgokat. Valaki tud tippeket arra, hogy hogyan, miket egyek, mennyit es mikor? Nem vagyok elhizott szoval nem kifejezetten fogyokurazni akarok.Tudom, hogy nem lehet korlatlan mennyisegben edesseget meg szenhidratokat ennem, de nem szeretnek 100%osan megvalni toluk. Csak egyszeruen szeretnek kicsit egeszsegesebben, de foleg kiegyensulyozottabban etkezni ugy hogy tartsam a sulyom vagy maximuk 1-2 (nem tobb) lemenjen:)

Tippeket, tanacsokat, tapasztalatokat szivesen fogadnek.



2017. jan. 19. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy egy étel diétás vagy sem... Hisz oly sokféle diéta van s mindenkinek más segít még akkor is, ha fogyni akar (ami persze csak egy részhalmaza a diétázásnak).

S nem kell 5-ször enni. Sokan napi egyszer esznek, mert nekik úgy ideális. A legtöbbeknek inkább 3 étkezés kell, azt hiszem. 2 kis alibiétkezést nem sok értelme van tartani, de akinek kell sok étkezés vagy egyszerűen jólesik bedobni valamit 2 nagy étkezés között, az egyen ötször vagy akár hatszor, éppenséggel nem gond. Ami jólesik.

S bár mindenkinek be kell vinnie a szükséges tápanyagokat, erre számos étrend áll rendelkezésére, s nem mindenkinek ugyanaz a megfelelő. Így nem lehet étrendet mondani vakon. Még a makrók is bámulatosan szórnak az egészséges étrendeknél.


Semmit nem ehetsz korlátlanul. Még vízmérgezés is van, a nagyon sok fehérje is egészségtelen s persze a túl sok kalória is. Édesség és édesség közt nagy különbség van, ahogy a szénhidrátok sem egyformák s van, akinek kifejezetten sok kell belőlük. A specifikusabb dolgokat biztos tudod, hogy pl. nem célszerű répacukrot enni, sokat semmiképp (persze nyilván van, aki ezzel sem ért egyet) s hogy a zöldségek általában jók. Ezeket nem ecsetelgetem.


Mit eszel s mennyit? Ebből célszerű kiindulni s javítani, ha kell. Sokaknak nem fekszik a drasztikus életmódváltás, de jócskán vagyunk kivételek is :) Csak ahhoz azért tudnunk kell, mit akarunk, szerintem te ezzel még nem vagy teljesen tisztában, szerintem kutakodj és kísérletezhetsz is, mi esik jól... Az ember sokat változhat is az élete folyamán, a jelenlegi remek étrendemet is csak 2 drasztikus ugrással tudtam megoldani, egy kevés volt hozzá.

De nem akarok magamról írni (bár példának talán megfelel), csak rólad nehéz, mert az étkezésedről pont keveset írtál, sem arról, most milyen, sem arról, hogy milyennek akarod, csak az étkezések számáról írtál, ami pont nem különösebben fontos, csak persze egyedszinten. Bár ha éhesen feküdtél le, akkor tuti nem ettél eleget vagy ha mégis, akkor neked vacsoráznod is kell, a legtöbb ember már csak ilyen.

2017. jan. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nincs diétás étkezés csak egészséges tápplálkozás. Az egészséges étkezés alapja a rendszeresség. Én pl minden reggel, reggeli előtt egy fél órával megiszok egy csésze zöld teát (hatása a kávéhoz hasonló, de annyi a különbség, hogy méregtelenít is) és egy pohár vizet. Ez kb hatkor van, fél 7-7 fele reggeli ami mindig változatos. Szoktam enni tükörtojást párolt spárgával, zöldségekkel, egy szelet rozskenyeret felkarikázott főtt tojással, reszelt, félzsíros sajttal, paradicsommal, paprikával, akkor két szelet kenyér közé ütök tojást és azt a melegszendvics sütőben kisütöm, kész a tükörtojásos melegszendvics. Kókuszzsírt hevítek serpenyőben, beleteszem a rozskenyeremet aminek pogi szaggatóval kiszaggatam és ütök bele tojást. Minden mellé sok zöldséget eszek. De ott van még a joghurt kiflivel - általában magam sütöm a kiflit van egy olyan receptem,hogy kelesztés nélküli kifli 20 p alatt és a joghurtot is magam készítem pl natúr joghurtba beleturmixolom egy kiwi levét, a másikat belekockázom vagy almát reszelek, mintha almás pitét sütök elpárologtatom róla a levet, fahéjjal ízesítem és összekeverem a joghurttal. Tejfölös túró, körözött, tojáskrémek, sajtkrémek, pástétomok. Hétvégéken szokott palacsinta lenni reggelire pl áfonyás zabpalacsinta kókuszreszelékkel szórt joghurtos öntettel, egyszer-egyszer amerikai palacsinta juharsziruppal, de előnyben részesítjük a lecsót, a tonhallal töltött avokádót is.. Tízóraira javasolnék olyan gyümölcsöt amiben kevés a szőlőcukor pl egy grapefruitot, azt óra közben is tudod csipegetni. Ebédre nem tudom,mit főz anyukád,de kérd meg,hogy sovány húsokat csináljon, legyenek vega ételek, a főzelékeket habarja úgy, hogy pl töknél kivesz egy marék párolt tököt, leturmixolja és visszacsurgatja a főzelékbe, tejföl helyett használjon joghurtot levesei habarásához, kókuszzsírt használjon, salátákhoz olívaolajat, ne sózzon, borsozzon erősen azt mindenki magának. Pl nálunk a jövő héten ezek lesznek. Rokfortos zellerkrémleves resztelt máj főtt krumplival, savanyúsággal, bőre nélkül sült csirkecomb rizibizivel, almapaprikával, tökfőzelék francia habarással pulykamell szelettel, bazsalikomos paradicsomleves vegán bolognai spagettivel (gomba,cukkini,házi paradicsomlé, sűrített mártás házilag stb), akkor lesz még kentucky csirkeszárny runch szósszal, húsleves meggyszósszal, rakott cukkini, vasárnap uez mert akk templomba vagyunk. Uzsonnára saláta dressing nélkül. Vacsira uazokat szoktam, mint reggelire :)
2017. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!