Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit gondoltok a zöldség...

Mit gondoltok a zöldség fogyasztásról?

Figyelt kérdés
Sajnos szinte sosem eszek zöldséget, kb. havi fél kg, ha lemegy, de van amikor ennyi se. Milyen hátrányom lehet, ha nem eszek zöldséget?

2017. jan. 20. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Eléggé sok,vitaminhiányok immunrendszer legyengülése és még egyéb dolgok.
2017. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nehéz székletürítés, aranyér a kevés rost miatt.
2017. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hoppá. Nekem a napi fél kiló is nagyon kevésnek tűnik, évekig küzdöttem, míg levittem jóval eme szint alá... Hm.


Nos, lehet zöldség nélkül egészségesen élni, de nagyon nehéz és szerintem a legtöbbünknek nem érdemes. Túl hasznosak. Rostot sokkal könnyebb másból bevinni (zab, olajos magvak, főleg a len, direkt különféle rostok, amik egyes étrendekben fontosak... ez étrendfüggő. a nem valami alacsony rostbevitelem elhanyagolható része jön zöldségből, azokban nincs valami sok, csak persze könnyű kilószámra enni őket, már akinek, persze), de azt tyudom, hogy a kevés rost nem jó. A nulla OK, csak az egészen más életmódot igényel, nem szoktam ajánlani senkinek (a zerocarberek élnek úgy, kvázi nulla növényevéssel). Úgyhogy nekünk normál emberi halandóknak rendes rostbevitelre van szükségünk.

A zöldségek sokféle tápanyagot is tartalmaznak (egyik ilyet, másik olyat tartalmaz nagyobb mennyiségben), ami persze másból is bevihető, de azért nagyon jól jönnek sok esetben.

Utána kéne nézni az étrendednek, hogy vajon mi hiányzik belőle. Ez egy nagyon komplex dolog. Mindenesetre nagyon észnél kell lenni, ha ilyen fontos ételcsoportot hanyagol az ember.

2017. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fáradékonyság, levertség. Ráadásul a szervezeted furcsán fog reagálni, amikor mégis eszel, és ettől úgy gondolod majd, hogy a zöldségek rosszat tesznek Neked.


Most buta hasonlattal fogok élni: Te egy iPhone vagy és egy tamagocsi elemeit rakod magadba egy normál aksi helyett, ha nem táplálkozol megfelelően.

2017. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a gyümölcsöt szereted, az is megfelel.
2017. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
""Mit gondoltok a zöldség fogyasztásról?"" Öcsém ez Buz*is
2017. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!