Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 4 éves kisgyermeknél, aki...

4 éves kisgyermeknél, aki reggeli kakaó + 1-2 abonett kenyér elfogyasztása után legközelebb csak 15:00-15:30-kor eszik és iszik, alakulhat-e ki betegség ill. tartós betegség? Mik a lehetséges veszélyek és mik a tünetei?

Figyelt kérdés

#éhség #vércukorszint #vércukorszint kisgyermekeknél
2017. jan. 22. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Alultápláltság, vitamin-és ásványi anyag hiány.


Egyrészt a kakaó és az abonett kenyér nem reggeli (nem tartalmaz hasznos tápanyagokat, de fölösleges cukrot és gyors felszívódású CH-t igen. Az abonett tápértéke meg egyenesen arányos a nullával, nem véletlenül fogyókúrázóknak készült termék. Sem energiát, sem vitaminokat, sem ásványi anyagokat nem nyer belőle a szervezet, de megtelik a gyomor...). Másrészt még felnőtt embernek sem egészséges 7-8 órán át nem enni, gyereknél meg kifejezetten problematikus is, ha állandó jelleggel ez a napi program.

2017. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Majdnem egyetértek az elsővel, ez nagyon rossz összetételű reggeli, nincs összhangban a test igényeivel.

S nem hiszem, hogy egy kisgyermeknek jó lenne sokáig nem enni. Felnőttnél más, ott a napi egy evés is ideális sok esetben, persze az emberiség zöménél nem így néz ki a dolog, de több milliárdból elég sokan vagyunk, akiknek jó a 23/1 időszakos böjt. Kényelmes, élvezetes s megvannak az előnyei az egészség szempontjából.

De nem 4 évesen.

2017. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek az előzőekkel.

De vajon hogy lehetséges ez? Az óvodában nem kap enni, vagy nem hajlandó enni?

Az én ovis gyerekeim naponta 7-szer esznek, nem győzöm adni nekik a kaját, pedig nagyon odafigyelek, hogy értelmes dolgokat egyenek, az oviban is viszonylag szépen esznek, és normális testalkatúak, én úgy szoktam mondani, csinosak, formásak.

El sem tudom képzelni, hogy bármilyen összetételű reggeli után kibírják du. 3-ig evés nélkül.

2017. jan. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem hajlandó az oviban enni, s ez már második éve megy így. Nekem már nincs ötletem mivel ösztönözhetném....
2017. jan. 23. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

És otthon rendesen, sokat eszik, bepótolja a hiányt? A súlya rendben van?

Az oviban nem is iszik semmit?

Annyit biztosan változtatnék, hogy a reggelibe és a többi otthoni étkezésbe több fehérjét és kalóriadús, tápláló ételeket, vitamindús zöldségeket, gyümölcsöt tennék. Pl. rántotta, hús, sütőtök, répa, zöldborsó stb. Az abonett helyett inkább töményebb kenyér, pirítós, vajjal.

Ő és az óvónők mit mondanak, (szerintük) miért nem eszik az oviban? Nem érzi ott jól magát? Volt valami rossz élménye az evéssel kapcsolatban? Zavarja valami? Az óvónők próbáltak valamit tenni az ügyben?

2017. jan. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17%
Basszus akkor vidd orvoshoz, mert ez rövid időn belül (1-2 hónap) súlyos következményekhez vezet!
2017. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!