Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vettem gyümölcscentrifugát és...

Vettem gyümölcscentrifugát és szeretnék egészséges, vitaminnal teli "koktélokat" készíteni. Kinek milyen ötlete van? Lehetőleg olyan hozzávalókból érdekelne, amiket könnyű beszerezni.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 2. 14:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Alap cékla répa alma,és ehhez tehetsz bàrmit ami otthol van.Én sóskàval is szeretem.
2017. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nagyon egészséges a cékla és a répalé kis mézzel és citrommal, de finom a banán tejjel/kókusztejjel is, Persze a narancs és az alma önmagában is finom.
2017. ápr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Alma-narancs-kevés répa, az szerintem remek s gyönyörű is. A répát teszem bele a legvégén, az külön kis narancsvörös cirkát okoz az italom tetején (de rég volt utoljára ilyen, ma már nem jól esik az ilyen cukros cucc. de finom s egy kevés azért szinte bármikor belefér)...


Mostanság én is céklásat tervezek, annak remek színe van, csak a cékla olyan kis földízű, tuti kell mellé valami más. Szokták gyömbéresen készíteni, de kell mellé valami jó alap is, mind a narancs, mind az alma jónak tűnik. Ha rákeresel, tuti találsz kismilliót, ilyet magamtól nem tudok.

2017. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Amit te szeretnél, ahhoz turmix gép kell, nem centrifuga...
2017. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Miért, akkor a gyümölcscentrifuga mire való?
2017. ápr. 3. 18:44
 6/18 anonim ***** válasza:

Gyümölcscentrifugával a gyümölcs vagy zöldség tiszta leve nyerhető ki, minimális rosttartalommal, a vitaminok és ásványi anyagok nagy dózisban való bevitele érdekében.

Turmixgéppel vagy smoothie készítővel a rostok benne maradnak a lében. Ennek is van értelme, mert a rostok nagyon hasznosak tudnak lenni, de vannak esetek, amikor jobb kerülni a rostokat.

Banánból én is inkább turmixot/smoothie-t készítenék, citrusféléket lehet facsarni is. Gyümölcscentrifugával zöldség+gyümölcs leveket érdemes készíteni, kevesebb gyümölccsel, vagy tiszta zöldségleveket.

2017. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Értem! Mondjuk azt nem tudtam hogy a gyümölcscentrifuga segítségével csak magát a gyümölcs levét nyerem ki, ami rostot nem tartalmaz...Érdemesebb akkor beruházni turmixgépre?
2017. ápr. 5. 14:59
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha valóban centrifugád van, abban van egy rekesz a képződő "hulladék" számára.

Ha az összes rostot is szeretnéd elfogyasztani, akkor turmixgépre (blender) vagy smoothie készítőre van szükséged.

De céklából, répából, káposztából és hasonlókból inkább préselt levet szoktak készíteni, ehhez kell a centrifuga.

2017. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Értem! Akkor úgy kérdezem, hogy a gyümölcscentrifugával vagy a turmixgéppel lehet egészségesebb italt készíteni?
2017. ápr. 6. 19:41
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért erre én is kíváncsi vagyok mert én is tervezek turmixot venni, egészséges italokat szeretnék inni
2017. ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!