Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az Atkins- diétáról tudnátok...

Az Atkins- diétáról tudnátok véleményeket, tapasztalatokat írni?

Figyelt kérdés
15 kg-ot híztam néhány hónap alatt egy erős gyógyszer miatt. Kb. 75 kg vagyok. Egyik ismerősöm ajánlotta ezt a diétát, de sok, vegyes dolgot olvastam róla. Van egy könyv is, amit ajánlottak, érdemes megvenni?

2017. szept. 2. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy azok alkalmazzák, akiknek kitalálták. Az epilepsziás betegek. Mindenki más pedig hagyja békén, mert nem neki való.


Rohadtul természetellenes dolog a testedet éheztetni- hiszen az éheztetés által kényszeríted arra, hogy ketonokat alakítson fel, mert a létszükséges szénhidrátokat nem viszed be - és hosszútávon semmi jó nem származik belőle.


Egyes kutatások szerint konkrétan életveszélyes következményei is lehetnek.


Biztosan attraktív kevés idő alatt sokat fogyni, de hogy a testednek ez egészséges-e? Nem hiszem. Szerinted normális folyamat?


Inkább térj át lassan, de biztosan az egészséges étkezésre, és add le azt a 15 kg-t 3 hónap helyett 1 év alatt, és talán nem betegszel bele.

2017. szept. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Van ötleted, hogy csináljam?
2017. szept. 3. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Fogyassz sok zöldséget, gyümölcsöt, különféle gabonákat (zab, árpa, köles, amaránt, stb.) hüvelyeseket (lencse, borsó, babfélék fekete-edamame-fehér-stb., quinoa), többféle rizst (barna, vadrizs, fekete, vörös rizs), egyél több zöld levelest (spenót, sóska, mángold, cékla levele, kel, fodros kel, stb.de még a karfiol zöldje is ehető); olajos magvakat (tökmag, szezámmag, lenmag, chia mag, mogyoró, dió, stb.), kenyérfélékből teljes kiőrlésűt, magvasat; tésztából is teljes kiőrlésűt ( ne tönkölyt, az ugyanolyan szar mint a fehér). Csökkentsd le a cukorbeviteledet, ne igyál cukros üdítőket (ebbe a 100%_os gyümölcslevek is beletartoznak!), stb.

Tejterméket, húst, tojást mértékkel fogyassz vagy hagyd el.


Alapvetően a fehérjedús reggeli és a megfelelő omega 3:6 arány (1:1-1:4) segíti a leptintermelődést, ami drasztikusan elősegíti a fogyást pl.

2017. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy pont egy epilepsziás ismerősöm ajánlotta, csak nem tudtam, hogy ez nekik van.
2017. szept. 4. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!