Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a bulimiás betegek általában enyhén túlsúlyosak? Hiszen hánynak. Vagy van aki nem mindig? És miért említik általában egy lapon az anorexiával? Hiszen ez két merőben eltérő betegség, csak a cél a közös.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 8. 20:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert aki betegesen zabál, az nem hány ki minden falatot, csak a nagyrészét, így jönnek fel a kilók issokszor.

Az anorexiával együtt étkezési zavar, azért egy kategória.

2019. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Csak addig túlsúlyosak, amíg nem áll fenn olyan régóta a betegség - aztán egyre inkább elfogynak.

Azért említik egy lapon, mert mindkettő pszichés betegség, tehát pszichiáterhez kell vele fordulni.

2019. ápr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De akkor a túlevéses zavart pl miért nem hozzák fel egyből ha anorexiáról van szó? eskü ha beirod hogy anorexia már kiadja a bulimiát is
2019. ápr. 8. 20:39
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az anorexiás szinte nem is eszik, csak a töredékét viszi be a napi energiaszükségletének, viszont mindent elkövet, hogy minél soványabb legyen: kimerülésif végzett testedzések, szinte nulla táplálkozás és ha még is eszik, hánytatja magát. Azaz nem is eszik rendesen, de hánytatja magát, hogy minél kevesebb bevitt tápanyag szívódjon fel.

A bulimiás pedig sokszor falási rohamokban éli ki magát, majd a bűntudat miatt hánytatja magát. Alapvetően ez a bulimia, aminek szerves része az önhánytatás. Ezt a "trükköt" vették át az anorexiások.

2019. ápr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

Előző vagyok.

Szóval azt lefelejtettem, hogy nem minden bulimiás anorexiás, de a legtöbb anorexiás bulimiás.

2019. ápr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tényleg csak a legtöbb. Én kapasbol ismerek vagy öt anorexiást aki nem bulimias. Ezt úgyhogy nem tudom honnan vetted. Két eltero betegség. Az anorexia lényege az önfegyelem a bulimiae a bűntudat miatti hányás. Xd.
2019. ápr. 10. 07:01
 7/17 A kérdező kommentje:
Ezt értem de hogy lennének túlsúlyosak és miért nehezebb felismerni? Ha egyre kevesebbet esznek fogyni fognak? Nem? Vagy nem esznek kevesebbet? Mi vannn?
2019. ápr. 10. 07:02
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Ha ennyire szakértője vagy velem szemben a témának, akkor miért írsz ki kérdést? Egyébként az egyik tanulmányom az anorexia nervosa es bulimia témakörét öleli fel, onnan szedem.

Egyébként mindkettő pszichés eredetű evészavar. A különbség az, hogy az anorexia esetében nincs betegségtudat, míg a bulimia esetében van (részben).

2019. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tem engedd el a témát, amíg olyan alapvető logikai összefüggéseket nem látsz, hogy a bulimiás azért nem kórosan sovány, mert mondjuk 6 ezer kcalt visz be, de hánytatással vagy 4500 kcal-t hány ki, azaz 1500 kcal felszívódik - addig sosem fogod megérteni.
2019. ápr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

"Én kapasbol ismerek vagy öt anorexiást aki nem bulimias."

A te saját diagnózisod alapján?


"Az anorexia lényege az önfegyelem"

:-OOO

Ezzel áltatod magad?


Keress pszichiátert.

2019. ápr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!