Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ananász fogyasztásánál a...

Ananász fogyasztásánál a nyelvem teljes felülete bevörösödik, úgy néz ki, mintha felhólyagosodna. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Ananász fogyasztásánál a nyelvem teljes felülete bevörösödik, úgy néz ki, mintha felhólyagosodna. Lehet, hogy az ízlelőbimbók dagadnak meg. Maró érzés, ha ilyenkor a nyelvem hozzáér valamihez.

Viszonylag sok idő, mire elmúlik. ( Több, mint másfél óra. ) Mi lehet ez?

Kizárólag rendes gyümölcsöt fogyasztok, konzervet soha.


2019. máj. 2. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Lehet hogy allergiás reakció.
2019. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nagy eséllyel allergia.Tud csípni az ananász, de nem ennyire.Fura egy gyümölcs,nekem pl.vérzik tőle a szám.
2019. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Sok növény termése ill. levele tartalmas oxálsav (sóskasav) kristályokat, amelyek mechanikailag károsítják a nyelvet. Az éretlen ananász is ilyen. A tökéletesen érett ananászban ilyen kristályok már nincsenek. A megvásárolt ananászt 2-3 hétig szobahőmérsékleten kell tárolni fogyasztás előtt.
2019. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Allergia. Ne kísérletezz vele többször, mert súlyosabb is lehet!

Kérj beutalót és időpontot allergológiára! Valószínűleg másra is allergiás lehetsz, ezt érdemes lenne kideríteni.

2019. máj. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Az ananászban bromelán nevű enzim található, ami bontja a fehérjét, vagyos a szövet ptoreinjeit, ezért csíp és irritálja a szájat. A szájban meg ugye nyálkahártya van, ami ugye vékonyabb és sérülékenyebb mint a bőr. Konzervnél, vagy olyan ételeknél már nem érezhető, mert ezekkel a folyamatokkal ezek az enzimek lebomlanak. Ha konzervnél, pizzánál stb. nem érzed, akkor nem allergia.
2019. máj. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Eírtam bocsánat: *konzervnél, vagy hőkezelt ételeknél már nem érezhető. :)
2019. máj. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Maró sav van benne. Én is tapasztalom ezt, de azért módjával eszek belőle.
2019. máj. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem bírom az ananászt, nekem a torkomban lesz fura érzés, nyersen már nem is eszem.
2019. máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!