Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki mesélne a Kővirágok...

Valaki mesélne a Kővirágok énekiskoláról?

Figyelt kérdés
Musical színésznő szeretnék lenni és ez az iskola szerintem jó alapokat adna a továbbtanulásomhoz, most leszek 10. osztályos. A musical képzés érdekelne. Mennyire nehéz bekerülni? Hogy zajlik a felvételi meghallgatás? Milyen az oktatás? Milyen a képzés belűlről? Ezekre a kérdésekre érdekelne legfőképpen a válaszotok, de ha más is eszetekbe jut a témával kapcsolatban akkor azt szívesen fogadom.

2019. júl. 31. 21:53
 1/1 anonim válasza:

Bár régebbi kérdés, hátha még aktuális, vagy másnak segít:

Én 4 évig jártam oda és csak ajánlani tudom.

Mivel kifejezetten kezdőkkel is foglalkoznak, ezért nem kell sok tudás a bekerüléshez, azt nézik, hogy megvannak-e az alapok anire aztán építeni tudnak.

A felvételire 2 dallal és egy verssel vagy prózával kell készülni. (Pop szakra csak dalok kellenek) A felvételin 4-5 tanár van bent, nagyon kedvesek. Nálunk volt olyan aki elrontotta a szöveget és segítettek neki és be is került, mert tényleg nem az a lényeg, hogy tökéletesen tudj mindent.


Mindig vasárnapokon vannak az órák. Mindenkinek van egyéni énekórája ahol a többi órára is tudsz dolgozni a dalokon, de saját repertoárban is segít az énektanár versenyre, felvételire stb.

A mesterségórán kb 10-12 diák van és első évben beszédtechnikát, énektechnikát tanultunk, különböző stílusú dalokat énekeltünk és minimális elmélet is van, meg persze drámajátékok. A második évben pedig ezekre építve egy darabot adtunk elő. Ami szerintem különleges, hogy mindig az osztályra írják a darabot és nincs főszereplő, mindenki ugyanakkora szerepet kap.

Van még tánc óra és showkórus, ott a többi osztállyal együtt vagyunk.

Én imádtam oda járni, nagyon megértőek és támogatók a tanárok és a közösség is fantasztikus, nagyon sok emberrel a mai napig tartom a kapcsolatot.

Sokan kerülnek be TV műsorokba és színházakba, vagy felsőoktatási intézményekbe is. Volt már, hogy egy társulat külön Castingot tartott a Kővirágos diákoknak.

Egy szó mint száz, érdemes megpróbálni.

jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!