Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Afrodité vagy Mercédesz név a...

Satanlanya1 kérdése:

Afrodité vagy Mercédesz név a szebb? Bunkó választ nem kérek!

Figyelt kérdés

2019. dec. 7. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Mi meg bunkó kérdést. Mennyivel leszel boldogabb, ha erre választ kapsz? Mindenkinek más tetszik, így jó eséllyel mindkét név fel fog merülni, mint szebb.

Egyébiránt mi szerint lehet besorolni a neveket? Mi a szépség kritériuma nálad?

2019. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Remélem, nem gondolod bunkó válasznak, de az biztos, hogy mindkettő erősen cigányos.

Ha nem vagy cigány te meg az apa, akkor azért nézik le majd a lányodat, ha az vagy, akkor azért. A különleges külföldi nevek magyarosan leírva mindenképpen alacsony származásra utalnak. Ha mindenképpen ragaszkodsz egy ilyenhez, akkor adj második keresztnévként egy szokványosat, hogy a lányod használhassa, amelyiket akarja, ne legyen közröhej tárgya, ha véletlenül bekerül egy jobb társaságba.

2019. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

2. Azt ügy tudod, hogy az idegen származású neveket csak magyar fonetikával lehet anyakönyvezni? Vagy szerinted a MTA tudósai alacsony származásúak?

A Tündén kívül túl sok magyar nevet nem ismerek. Az se ősrégi.

A te elméleted szerint az összes bibilai nevet viselő is mind alantas származású?

2019. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mercédesz szebb és szokványosabb
2019. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

# 3

Természetesen tudom. Ezért nem is ajánlottam az eredeti írásmódot.

Az Akadémia nyelvészei nem fognak ilyesmi neveket adni a gyerekeiknek, hidd el nekem.

Akik nem félanalfabéták, és szoktak könyveket olvasni, azoknak ezek a nevek külföldi írásmóddal ismerősek, és magyar fonetikus írásmóddal röhejesek. Már az átlagosan művelt fehérek (és innen felfelé) is sokat szoktak röhögni a cigánygyerekek névsorán, mint Orsós Szamanta. Ezért nem kellene kitolni szegény kislánnyal. Vagy legalábbis adni neki mellé egy 2 szótagos hagyományos nevet, mondjuk Éva, hogy ha már gondolkodó személy lesz a csöppségből (ha lesz valamikor is), akkor tudjon választani, melyiket használja.

Én mondjuk még jópár magyar eredetű nevet tudnék mondani. Keresni meg főleg, mert ismerem a keresőt.

De nem is az eredet a lényeg, hanem hogy amikor a hagyományos neveket magyarították őseink, akkor még nem volt az alapismeret része ezen nevek eredetijeinek ismerete, a nyelvismeret, a helyesírás, meg úgy általában az írástudás. Ezért teljesen más elbírálás alá esnek a régi névátvételek.

2019. dec. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Mercédesz: Az 1990-es években gyakori név, a 2000-es években az 59-88. leggyakoribb női név.
2019. dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Görög nevet hogyan írjon egy magyar ember, ha nem fonetikusan? María de las Mercedes spanyol, a Mercedes a magyarban az autó lenne.
2019. dec. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Ambrus Mercédesz nem cigány, Stieber Mercédesz sem az. Dimanopulu Afrodité magyar színésznő is így írja a nevét, nem angolosan.


De a kérdésre visszatérve: nekem mindkettő tetszik, egyikkel szemben sincs fenntartásom. Ízlés kérdése. És nem baj, ha passzol a családnévhez (kiejtés szempontjából).

2019. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#2 nem mimden Mercédesz nevű nő/gyerek cigány, igaz a cigányoknál is gyakori ez a név!! De én személyszerint az Afrodité és a Mercédesz nevet nem tartom cigány névnek. Nekem van ismerősöm akit Mercédesznek hívnak és nem cigány + nem csúfolják a neve miatt, ráadásul nem cigány az ismerősöm ahogy én sem!!!!
2019. dec. 9. 21:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Mercédesz szebb
2019. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!