Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok lány gimnáziumot...

Tudnátok lány gimnáziumot mondani Debrecenben?

Figyelt kérdés
Jövőre felvételizek és azt se tudom hova szeretnék menni továbbtanulni. Itt Debrecenben egy szak se tetszik. Anyukám meg egy szót se akar hallani olyan gimnáziumról ami nem Debrecenbe van(kollégium szóba se jöhet) Tudnátok nekem olyan gimit mondani ami Debrecenben van?

2021. máj. 29. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt van az összes. Gimiben alapból természettudományi, nyelvi, matek, humán vagy valamilyen szakmai szakosodás szokott lenni.


A szakmai plusz éves, logikusan szakmát ad. A nyelvi, ha előkészítős, akkor plusz egy év, ha nem, akkor olyan, mint a humán, matek vagy a TT-i, azaz lényegében a sima 4éves gimis képzés+emelt óraszámban a szakosodás. Ha nyelvi előkészítős, asszem akkor is emelt óraszámban megy a maradék 4éven is az első számú nyelv.


Ha ezek közül egyik sem tetszik, akkor menj el sima gimnáziumi képzésre, 4éves az egész, mindenből a kötelező óraszámok, semmiből sincs emelve, aztán annyi.

2021. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy tudom, hogy a Svetits Gimnázium az leánygimnázium (volt?)

De valószínű, hogy már koedukált az oktatás. Nézz utána.

Ha oda mész, válassz nyelv-szakot, érettségire folyékonyan fogod beszélni a választott nyelveket!!!

2021. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!