Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Japánul tanulok, viszont...

Japánul tanulok, viszont nyőgvenyelősen megy az írás elsajátítása. (Többi lent(?))

Figyelt kérdés

Találkoztam ezzel a módszerrel, hogy Japán dalszöveget írjam le (Például hiraganával), hallgatás közben. Viszont nem ismerek egyetlen egy olyan Japán zenét, ahol tisztán érthetően ejtik ki a szavakat.

Tudnátok ajánlani?


Viszont ha van más, bevált módszeretek az írás elsajátítására, akkor szívest örömest várom a technikákat :)



2021. jún. 17. 20:22
 1/6 anonim válasza:
59%
Nekem egy dolog vált be: az idő. Minden egyes nap gyakoroltam a kanjikat, s másnap megint nem tudtam őket leírni. Szinte nulla javulás fél éven át, majd hat hónap elteltével egyik napról a másikra tudtam mindet. Mintha át kellett volna kapcsolnia az agyamnak, s amikor ráérzett, már nem volt probléma.
2021. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Szükséged van egyébként az írásra? Az emberek nagy része nem vagy alig ír kézzel, mindig csak gépel. Általában kalligráfusoknak és japán szakosoknak van szüksége az írásra. (Meg még jelentkezési lap kitöltésekor kell ügyintézéskor Japánban, de bármikor ki lehet keresni az írásjegyeket.) Szóval érdemes megfontolni, hogy biztos megéri-e az írásra időt szánni, mert ha nem gyakorlod rendszeresen, biztosan el fogod felejteni, és kezdheted újra az egészet. (Személy szerint azt mondanám, hogy a hiraganákat/katakanákat azért érdemes vészhelyzet esetére, de mind a 2000+ jouyou kanji már felesleges.)


A kérdésre válaszolva, én egy vizsga miatt a kanjikhoz csináltam magamnak egy anki decket olyan szavakkal, amiket ismertem, és ez arra is megadta a lehetőséget, hogy rendszeresen ismételjem őket, ahogy az SRS feldobja. (pl. ひと、日本じん、じん口、他にん、にん数、素うと, a megfejtés pedig a 人) De hiraganákhoz is tudsz készíteni romajival anki decket/quizlet listát, vagy akár olyat, hogy úgy szól a feladat, hogy hiraganáról írd át katakanára, stb., de tényleg minden nap foglalkozni kell vele jó ideig, hogy annyira rögzüljön, hogy akkor is tudd használni, ha hosszú időn át nem nagyon írtál.

A zenés módszert meg úgy általában a hallott szöveg leírását azért nem javaslom, mert a beszéd túl gyors, folyton megállítani és visszamenni pedig elég macerás.

2021. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D-Mano ***** válasza:
26%
Én Obenkyo alkalmazással tanulom a kanákat, kanjikat. Ezen belül is a Draw kana és a Draw kanji funkcióival. Szerintem sokkal gyorsabb, hatékonyabb és kevésbé "száraz", mint a papírra írogatjuk őket egymás után a végtelenségig módszer.
2021. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2.-es.

Igen, szükséges számomra az elsajátítása.

Egyrészt a memorizálásban is segít.

Mellesleg köszönöm a választ.


3.-as

Köszi szépen, mindenképpen kipróbálom őket 😁

(Én is ezt a száraz papíron gyakorlást szeretném elkerülni. Úgymond végső lehetőségként tekintek rá.)

2021. jún. 18. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kanákat egy alkalmazással tanultam, még régebben, azt hiszem ilyen kék az ikonja, van külön hiraganának, katakanának is.


Kanzsikat a Megjegyezhető Kanjdzsik könyvvel tanultam, és nagyon hamar belejöttem, nem kevertem a jeleket, összetudtam kötni az olvasatokkal, az írással sem volt problémám, ha szeretnéd szenvedés nélkül akkor mindenképpen a Megjegyezhető Kandzsikat ajánlom :)

2021. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5.-ös

Arigatou gusaimasu😁

Érdekesnek hangzik és hatásosan 😁

2021. jún. 18. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!