Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Mariko Aoki jelenségre...

A Mariko Aoki jelenségre vajon mi lehet a tudományos magyarázat?

Figyelt kérdés

Gyakran megesett biztos veled is, hogy betérték egy könyvesboltba vagy könyvtárba. A könyvhegyek csalogató látványa magával ragadó. Már éppen belefeledkeztél a világ dolgaiba lapozgatván egy szép kiadványt, amikor hirtelen ...rotty. Ugye?


Hidd el nem vagy egyedül! Szerte a világon ugyanígy reagálnak kortól, nemtől, foglalkozástól függetlenül az emberek. Sokan úgy találnak rá erre a jelenségre a Mariko Aokira, hogy nem is tudnak róla, hogy ez létezik. Korábban azt hitték, hogy csak rájuk jön rá a hirtelen kakilás, fosás könyvtárban, könyvesboltban, csak ez a rájuk jellemző egyediség, holott emberek tucatjai érzik ezt szerte a glóbuszon....Vajon mi lehet a háttérbe?


* * *


Nagymamám, akinek sűrűn volt székletrekedése a rendszertelen étkezése és a magyaros rostban szegény ételeket kedvelő pocija miatt gyakran látogatta pont ezért a könyvtárakat. Nem is hiába. Végül mindig sikerült neki beindítania a székletét. Ezzel mind így vagyunk. Én is sokszor ....össze magam egy fizikus dolgozatra készülvén. Ilyenkor száraz kekszel készültem be könyvtárba és jöhet a tudomány. Megvallom erre a rejtélyre azonban nekem sem sikerült választ találnom....


Tudtad, hogy sok ember épp ezért jár könyvtárba? Rengetegen nem is tudnak erről még akkor sem, amikor állandóan megtörténik sem kapcsolják össze a kettőt? Ezért van puki szag a könyvtárban. Mi lehet mindezek hátterében vajon?

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2022. márc. 18. 14:56
A kérdező szavazást indított:
Az hogy a könyvtárban elengedjük a stresszt
Az oka, hogy az olvasási póz meindítja a bél ürítési ingerét
A tinta illata vegyi folyamat révén ingerel minket
A könyvek szaga, vegyületek, amik ingerlik az agyat vagy a pocit
Azért mert a könyvtárban otthon érezzük magunk és az ember tudatalatt ilyenkor ki*illja magából a napoti stresszt
Más rejtélyes dolog leírome...
7 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Te mit szívsz?
2022. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Jót nevettem, köszönöm! A szöveged is eléggé stand-upos, plusz betojok, hogy egyeseknek ilyesmire is van idejük és energiájuk.
2022. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Ezt már korábban is kérdezted, akkor is leírtuk, hogy hülyeség.
2022. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Én is ilyet érzek. Ezért van enyhe fingszag a könyvtárba. Nem hiszem, hogy ezt bárki is tudná. Nekem is van itthon könyvtáram, de csak akkor működik ha egy üzletbe térek be. Érdekes, de ez így van. Próbáljátok ki!


Sok tippje van a tudománynak, de még senkinek sem sikerült kitalálni mitől lehet https://www.youtube.com/watch?v=7oxATa2-t1I

2022. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ha meglátok egy könyvet, már is működik.

Igaz, pont az ágyammal szemben van a könyvespolc.

2022. márc. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Fülledt, büdös, aberrált proli téma áltudományos köntösben.
2022. márc. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Hogy egyeseknek mi mindenre van idejük.
2022. márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!