Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Átalányt fizetek, mikor jár...

Átalányt fizetek, mikor jár visszatérítés?

Figyelt kérdés
6 hónapja költöztem albérletbe és átalányt fizetek, egyedül élek, viszonylag ritkán vagyok az albérletbe, így kicsi a fogyasztásom, igaz az, hogy járt majd valamikor visszatérítés? Vagy hogy működik ez? Kérem valaki mondja el, és azt is, hogy mikor szokták visszatériteni.

2022. ápr. 15. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Éves elszámolás után.

Leolvassák pl mennyi vizet használtál valójában, és ha kevesebbet mint amennyit fizettél, akkor a különbözetet vissza kapod.

Ha nincs mérő, akkor mindegy mennyit használsz, akkor is ugyan annyi a fizetni való.

2022. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Térj át havi mérésre, és akkor mindig a valós pénz megy majd.
2022. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy működik, hogy évente egyszer van óraleolvasás. Az előző év fogyasztása alapján kalkulálnak egy átlag fogyasztást/hó. Ezt fizeted be minden hónapban. Aztán a következő leolvasáskor megnézik hogy ténylegesen mennyi volt a fogyasztás és ha többet fizettél be, akkor visszakapod a különbözetet, ha kevesebbet akkor meg még fizetsz.

Azt hogy mikor van leolvasás ott kérdezd meg... minden területen máskor van. Az egyik albimban mindig december második felében jött a gázos, meg a villanyos. Itt ahol most lakom, meg júniusban...

De tényleg jobb ha diktálod, mert úgy legalább tudod tervezni és nem várod remegve az évesz számlát, hogy marad-e kajára :D

Lehet online, telefonon szóban, smsben és appikációban is mérpállást rögzíteni.

2022. ápr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amúgy kivételesen azt is megteheted, hogy bediktálod az ügyfélszolgálaton a mérőállásod, és akkor újraszámítják az átalányt.

Ezt ne csináld túl sűrűn. Inkább csak egyszer - de jobb, ha áttérsz havira ilyen esetben.

2022. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért is jó a havi, mert nem 7 hónap múlva derül ki hogy a wc tartály engedi a vizet :DD
2022. ápr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én pont most keresek egy ilyen helyet, ahol fél évente - évente szoktàk leolvasni. Merre érdemes elindulnom?


Hatalmas a villany fogyasztásom (viz-gáz,stb zéró) viszont mindig Kw-ra pontos-azonos . (6-12 hónapot pedig inkább nekem kamatozzon a pénz )


Kb 3.5 Kw a fogyasztásom 0-24h, azaz havonta kb (720h*3.5) 2500/2600 Kw .

2022. ápr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennek a bányagépek mi 6-os? :D

A szolgáltatódnál jelentsd be hogy általányt akarsz fizetni.

De szerintem félreértettél valamit. Nem az van, hogy egész évben nem fizetsz semmit és leolvasáskor fizeted ki az egészet. Minden hónapban kell fizetni, leolvasáskor pedig csak a befizetett és a tényleges fogyasztás közti különbséget kell kifizetni, vagy térítik vissza.

Havi 90-100k-s fogyasztásnál nem fogják megengedni hogy csak mondjuk 5k-t fizess... Leolvasás után pedig automatikusan felemelik a havi számlát az előző átlagfogyasztásnak megfelelően.

Pluszban számíts az áramkommandóra is! A feltűnő foyasztási értékeknél jönnek és nézik hogy mi van. Szétszedik az órákat, megnéznek minden kötést, megvizsgálnak minden vezetéket. Én egy 4,5kW-os hőtárolós kályhát állítottam le, mert nem volt rá szükség, már jöttek is hogy miért lett ennyivel kevesebb a fogyasztás? Biztos lopom a villanyt...

2022. ápr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Igen igen, bánya gépek. Most emelek a szinten és lesz havi 5000 Kw a fogyasztás .

Tudok róluk, nem csak akkor jönnek ha csökken a fogyasztás, akkor is ha túl magas.

( nehogy drog terjesztés menjen vagy akarmi más )

2022. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Neked már érdemes lenne elgondolkodni egy bika napelemes rendszeren. Ennél a fogyasztásnál már lenne értelme és elég hamar visszahozná az árát.
2022. ápr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!