Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsolják ki az...

Miért nem kapcsolják ki az autocorrectet?

Figyelt kérdés
Gyakran látok olyat mindenhol, ahol nem lehet szerkeszteni a hozzászólást, hogy a telefon bizonyos szavakat átír valami tök másra, sokszor eléggé kínossá téve a szöveget. Persze ilyenkor általában odaírják, hogy "bocsi, autocorrect" vagy valami ilyesmi, de akkor se értem, hogy mire jó ez. Miért nem kapcsolják ezt ki? Pl az aláhúzós helyesírás/elírás ellenőrző az oké, viszont az, hogy magától javít, azt szerintem nem éri meg bekapcsolni, inkább utólag, manuálisan javítani, ha valahol hiba van, úgyis aláhúzza (legalábbis néhány készülék) az elírt és helytelen szavakat. Miért nem kapcsolják ki az autocorrectet annak ellenére, hogy gyakran eléggé kínosan is elsülhet a használata?

2022. szept. 8. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem is nagyon lehetett megtalálni, nagyon el van dugva az a funkció, ahol az autokorrektet ki lehet kapcsolni a telefonomban. Tesómnak adta, amikor még új volt a telóm, hogy kapcsolja már ki. Nagyon el van dugva azon a telón az a kikapcsolás funkció.


Amúgy lehet, hogy mindenki, akinek valami ilyet bakizik a telefonja (ami autokorrekt nem értem, minek van bekapcsolva alapból, miért nem választható, hogy ha akarod, bekacsolod, miért van alapból beállítva az a vacak -Talán mert alapból nem is tudnák az emberek ,hogy van, hogy bele van rakva, és fölöslegesen vesződtek volna vele a munkások, akik ezt megcsinálnák? meg mer' amúgy se lenne népszerű, és akkor gondolják,majdcsak használják az emberek,ha az az alapfunkció, az az alapbeállítás ? mer' amúgy különben nem (??) Na, szóval, lehet, hogy akinek egy ilyet bakizik a telefonja, máris rögtön megkér valakit, ha ő nem tudja automatikusan, rögtön; hogy hol lehet kikapcsolni azt a vackot.


Tehát lehet,hogy mind különböző ember, vagy az is,hogy mindig mikor valaki új telót kap; akkor mindig elfelejti előre kikapcsolni, mielőtt elsőre kommentel.

2022. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*adtam


itt meg rossz a billentyűzet, és nem nyomódik le minden egyes nyomásra; régi billentyűzet; de még szal müxik; csak néha nem érzékel minden gomblenyomást. :):)

2022. szept. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért nem kapcsolom ki, mert sokkal több esetben hasznos, mint nem.

Magyarul - és a gyengébbek kedvéért - ha kikapcsolnám, sokkal több hibás, félreütött üzenet menne ki, mint bekapcsolva.

2022. szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem új telónál az első beállítások közt van a kikapcsolása. Nem látom értelmét, idegesítő.
2022. szept. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert akkor nem tudok smileykat is hozzácsapni a szöveghez.😵‍💫🤣
2022. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!