Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért emelkedik folyamatosan...

Miért emelkedik folyamatosan a fűtési kör nyomása a gázkazánnál?

Figyelt kérdés

Van egy Bosch Condens 2000W kombi gázkazánunk. Ma vettem észre, hogy a fűtési kör nyomása 3,5 bár körül áll.

Engedtem le a nyomásból, de gyakorlatilag 1-2 perc alatt visszaállt.

Megnéztem a kondenzvíz kivezetést, ott folyamatosan folyik ki a víz, így rá jöttem, hogy nyilván kinyitott a túlnyomás szelep és ott engedi le a vizet.

Mivel jobb ötletem nem volt, így kivettem a feltöltőcsapot, hogy megnézzem hátha azzal van a baj. Látszatra nem találtam hibát, bár csak azt tudtam kipróbálni, hogy ha el van zárva, akkor nem tudok rajta átfújni...

Amit még észrevettem, hogy ha el van zárva a kazánba menő víz és közben a valamelyik melegvíz csaptelepet kinyitom, akkor szépen lassan csökken a fűtéskör nyomása.

Szerintetek lehet mégis a felöltőcsap hibás, vagy inkább valahol máshol van a hiba?



#Bosch Condens 2000W #Gázkazán nyomás emelkedik
2022. szept. 19. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nagyon nem értek hozzá, de én arra tudok gondolni, hogy átlyukadt a hőcserélő.
2022. szept. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De azért ebben az esetben gondolom mind a hét ágnak át ki kellene lyukadnia a hőcserélőn belül. Erre meg nem láttam túl nagy esélyt...
2022. szept. 20. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!