Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Stewardess akarok lenni és...

Stewardess akarok lenni és nem tudom hogy milyen iskolába menjek tovább tanulni én gimin és technikumon gondolkodttam, tudtok e olyan iskolákat?!

Figyelt kérdés

2022. nov. 2. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Érdeklődj a reptéren.
2022. nov. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az alapvetően vendéglátás szakirány.
2022. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem -> turisztika. Hogy addig hogyan jutsz el, az a te döntésed, de elvárt legalább 2-3 idegen nyelv ismerete is.
2022. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem légiutas-kísérőként nem feltétel az egyetemi végzettség, de a turisztikai/vendéglátó szakirány igen, és két-három idegen nyelv erős, tárgyalóképes ismerete nagyon nagy előny.. Az angol mindenképpen alap, hiszen a levegőben mindenhol az a kommunikációs nyelv, szóval abból erős felsőfokú kell.

A szakirányú képzést érettségi mellett, vagy után is meg lehet szerezni, de ez nem felsőfokú, diplomás tanfolyam.

Szerintem szintén előny, ha releváns egyéb képzéseid is vannak, pld elsősegélynyújtó tanfolyamod a Vöröskereszttől.


De az 1-es válaszoló sem mondott teljesen hülyeséget, ha bármelyik légitársaságnál érdeklődsz, hogy mi szokott az állás feltétele lenni, pontosabban meg tudják mondani.


És elegánsan, udvariasan már nem stewardess-nek hívják.

Flight Attendant (férfi vagy nő).

2022. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 én csak a saját tapasztalatomból indultam ki, akit ismerek ilyen munkakörben, ő egyetemről került oda. Annyival még kiegészítenélek hogy az elsősegélynyújtó tanfolyam már a jogsihoz is alap (persze akik csak ezért csinálják meg, javarészt el is felejtik a tanultakat). Illetve általánosságban hozzátenném, hogy a diplomásokat előnyben szokták részesíteni, persze a nyelvismeret és az attitűd sokkal relevánsabb ebben a szakmában, mint egy diploma.
2022. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindenképp nyelvi (angol) tagozatos, vagy kéttannyelvű gimibe mennék, aztán utána vagy leraknék egy turisztikai szakmát OKJ-ben (ma már Szakmajegyzék), vagy egyetemen tanulnék tovább turisztikai szakon.
2022. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt sem tudjuk, melyik városban vagy.

Budapesten van kifejezetten turisztikai tagozatos osztály pld a Békésy Györgyben, de nulladikos angol nyelvi előkészítővel kezd, vagyis minimum öt osztályos.

2022. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!