Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi tennél, ha valaki elakaráná...

Mi tennél, ha valaki elakaráná lopni a telefonodat, de te rajta kapod?

Figyelt kérdés

Londonban tanulok és a minap történt, hogy az osztálytársakkal leültünk ebédelni egy gyors étterembe és a telefonom az asztalra, magam elé tettem, mikor egy kicsit szegényes öltözetű Nő odajött egy újság papírral, amit rátett a mobilomra, és mutogatott rá. Nem is értettem mit beszélt, és nem is akartam vele foglalkozni, csak mondtam, hogy "No thank you", és ettünk tovább, de Ő nyomta tovább dumát, forgatta az újságot, a másik kezével mutogatott rá, mire azonnal leesett, hogy az iPhonom az újság alatt van, amit feltéptem kb az asztalról és láttam, hogy a Nő újjai a mobilom alatt van emelésre készen, azonnal megmarkoltam és magamhoz vettem. Annyira felment az adrenalinom, hogy hirtelen gondolkodni nem tudtam, csak az volt a fejemben, hogy majdnem mindent elveszítettem,hiszen az egész életem a mobilomon van, a revolutom, banki alkalmazásom, rengeteg jelszó a jegyzetben, üzenet váltások, amik nagyon fontosak, és amiket soha nem kapnék vissza, munkahelyi dolgok stb...Azonnal felugrottam és a kiszolgáló pulthoz rohantam, hogy szóljak mi történt, de a csaj elrohant.

Annyira undorító. Legszívesebben, nagyon megtéptem volna, és azt is kellett volna azonnal tennem, de egyszerűen egy sötétség borított el, és olyan volt, mintha lekapcsolt volna az agyam 3-4 másodpercre.


Mindensesetre jeleztem, hogy ez megtörtént és legyenek tisztában vele.

Természetesen egy falatot nem tudtam enni utána.....Kb úgy éltem meg, mintha meg is történt volna, vagy inkább úgy, hogy majdnem mindenem oda veszett és egy hajszálon múlott.


Nektek volt már ilyen tapasztalatotok? Meg tudtátok előzni?


Kérlek, tényleg csak akkor írj, ha normálisan hozzá tudsz szólni, és nem trollkodsz.


Köszönöm!

24/Lány



2022. nov. 15. 19:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Arcfelismerő be van kapcsolva rajta, illetve kód, ha mondjuk valamiért szórakozik.... Nem tudom mit csinálhattak volna vele amúgy. Teljesen kódolva van a készülék.
2022. nov. 15. 20:03
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól még nem feltörhetetlen a készülék.
2022. nov. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam, amit most írtál. Biztos meg van rá az eszközük és a módszerük...
2022. nov. 15. 20:25
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Itt Budapesten is volt régebben egy piti bűnözői trükk: a figura odament valami idősebb nőhöz, eljátszotta, hogy külföldi és kinyitott egy hatalmas Budapest-térképet. Amíg a térképen keresgélt, a másik kezével benyúlt a térkép alatt a szatyorba, vagy a kosárba és megpróbálta ellopni a pénztárcát. Te ennek a modern verzióját élted át. :)

Amúgy alapszabály, hogy minden fontos fájlról készíts biztonsági másolatot (akár mobil, akár PC) és tartsd biztonságos helyen! A mobillal bármi történhet: ellophatják, folyóba eshet szelfi közben, vagy csak a technika ördöge ér utol. Szóval másolj mindent ki, hogy biztonságban legyen.

2022. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először is ha ilyen értékes a telefon, nem hagyom egy zsúfolt étteremben az asztalon szabadon.

Másodszor, ha már szükségét érzem, hogy mindenkinek akivel együtt étkezem a tudomására hozzam, hogy bizony, nekem ájfónom van, és ezt úgy akarom elérni hogy lazán kicsapom az asztalra, akkor odafigyelek rá.

2022. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Itt 5-ből 4-en kitettük az asztalra, nem csak nekem volt kinn.

Félre értettél, én nem azért raktam ki, mert szükségét éreztem, hogy lássák, ez egy normális dolog, hogy magad elé kiteszed evés közben.10-ből 9ember ezt teszi, néz meg otthon is. Hozzám jött oda, mert én voltam a legszélén, ezért ésszerűbb volt Neki így próbálkozni.

2022. nov. 15. 20:38
 7/10 anonim ***** válasza:

"ez egy normális dolog, hogy magad elé kiteszed evés közben."

Normális? Komolyan? Te látod, amit írsz?


"10-ből 9ember ezt teszi, néz meg otthon is."

Vagy én élek állatok között, vagy el vagy te tévedve.


"ezért ésszerűbb volt Neki így próbálkozni"

Nyilván ha sok hülyét lát, akkor megkeresi a legegyszerűbb prédát. Még mindig nem értem, miért kell az asztalra helyezni az értéktárgyakat. A pénztárcádat is kiteszed? Tízből kilencen kiteszik? Aztán csodálkoztok, hogy rájárnak a pakik...

2022. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egy igazi OKOSKODÓ ... mindent tudó emberre leltem, hiszen felfogtad a történetem leírása alján, amit kértem.


Köszi, hogy ide írtál és most Kérlek, menj tovább!

2022. nov. 15. 21:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok mindent. Például fogalmam nincs, miért kell nyilvános helyen, étkezés közben az értéktárgyakat az asztalra helyezni.

Azt sem igazán tudom, miért vagy meglepődve, hogy ezekre a szabadon hagyott értéktárgyakra megpróbálnak lecsapni a tolvajok.

No mindegy, ha már ilyen kedvesen megkérsz, hogy menjek tovább, hát maradok.

2022. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
És kinek villogsz az Iphone-al? :D Nekem is van,de nem tenném soha asztalra nyilvános helyen
2022. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!