Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell az egri csillagokat...

Miért kell az egri csillagokat elolvasni?

Figyelt kérdés
Nagyon unalmas, semmitmondó vontatott sz*r az egész történet. Én értem hogy történelem tanulás meg alapműveltség de ez annyira rossz hogy azt nem tudom kifejezni. Ráadásul egy két év múlva úgyis elfelejtem.

2023. jan. 24. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

A Candide-nál térjünk erre vissza azért.


Egyébként csak az eleje unalmas, vontatott.

2023. jan. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Keressél neten vagy antikváriumban, könyvesboltban olyan leiratokat, amely művek kivonatait kínálja elolvasásra! Nekem is volt egy ilyen, - amiben néhány oldalba sűrítve ilyen összefoglalója volt leírva.

Szerintem is ökörség ilyen dolgokkal szétforgácsolni a fiatalok idejét, energiáit, de ettől még ezt nem nagyon úszhatja meg, aki iskolába jár.

Próbálj meg szerezni egy leiratot, szerezd meg, olvasd el, aztán "lapozz"!

2023. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
77%
Az egyik legjobb magyar könyv, attól még, hogy te nem szereted. Gondolom, hatodikos vagy. Nekünk is akkor kellett.
2023. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Hány éves vagy kérdező?
2023. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Sokkal jobb lenne, ha olyasmit olvastatnának a fiatalokkal, amit tudnak élvezni. Mondjuk lenne 120 könyv, amiből bárki kedvére választhat, és a választott műből kellene esszét írni. Úgy még talán el is érné a célját ez a kötelező olvasmányosdi, ti. hogy a gyerek szeresse az olvasást.

Én 500 oldalas regényeket szoktam olvasni, most épp a Dűne folyamot olvasom elejétől a végéig... de ha azt mondaná valaki, hogy olvassak el egy olyan könyvet, ami abszolút nem érdekel, még ha csak 120 oldalas is, biztosan nem kezdenék bele.

De ugye a magyar oktatáspolitika szerves része az, hogy lehetőleg még véletlenül se élvezze a gyerek az iskolát, mert úristen AZ VESZÉLYES! lenne.

Úgyhogy kérdező, vegyél egy nagy levegőt, és szenvedd végig azt a könyvet. Annyira azért nem rossz az Egri Csillagok, hidd el, ezerszer rosszabb könyvek is vannak.

2023. jan. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

#5 A probléma ott kezdődik, hogy nem szeretnek olvasni.

Kolléganőm lánya nyárra is három opciót kapott, hogy egyet válasszon (az egyik Leiner Laura könyv volt, a másik valami Focista naplója, meg az Adrian Mole titkos naplója), hogy olvassák el, és az alapján vezessenek egy füzetet, amiben adott kérdésekre adnak választ, illetve ők is írnak pár hasonló napló bejegyzést...

A teljes szünete ráment a 7-es lánynak a Leiner Laura könyvre.


Most megint három könyvből választhattak, Abigél volt az egyik meg két kortárs, kifejezetten fiataloknak. Talán az Emlékek őre, meg valaminek a gyémántja volt a másik kettő.

Az Abigélt nem akarta, mert vastag. Most meg bánja, hogy nem azt "olvassa", mert akkor meg tudná nézni a filmet.

2023. jan. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mert szeretnék kínozni téged a tanárok.
ápr. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!