Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 12000 forint 1979-ben mennyit...

12000 forint 1979-ben mennyit ért?

Figyelt kérdés

Valaki kontextusba tudná helyezni ezt nekem mennyit ért akkor ez az összeg?

Egy régi dokumentumfilmben hallottam, hogy valakit egy ekkora értékű lopás miatt évekre börtönbe zártak.

Mennyi volt akkor kb egy átlag havi fizetés? Vagy például ház, lakás, kocsi értéke ekkor hol mozgott?


2023. ápr. 16. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Nos, én 76-ban kezdtem dolgozni, mint reprodukciós fényképés egy nagy budapesti nyomdában. Az első fizetésem 2300 forint volt. Az üzemi konyhán 7 forint volt egy kétfogásos ebéd. A kombinált bérlet 110 forintba került
2023. ápr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még pár fizetés: a szakmunkás kollégáim kb. 3000 forint körül kerestek, a csoportvezető ha jól emlékszem 5000 alatt. Akkor olyan 40 éves lehetett.

A következő években jelentősebb árváltozás szerintem nem volt, és a bérek sem nőttek.

2023. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor mérnökként és csoportvezetöként havi 5.100 Ft fizetést kaptam, ami akkoriban jónak számított. Ez majdnem három havi fizetésem lett volna.

A másik, hogy egy három szobás lakást ebben az idöben vettem 430.000 Ft volt a teljes ára.

2023. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!