Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet tisztán tartani...

Hogyan lehet tisztán tartani a házat, ha a család többi tagjának nem annyira van igénye rá?

Figyelt kérdés

Nem tisztaság mániáról van szó, hanem arról, hogy igyekezzünk nem koszolni, vagy összeszedjük magunk után a koszt. A férjem fizikai munkát végez, és simán elalszik a kanapén a koszos munkás ruhájában. Egyébként a szennyest nem szórja szét... Nem annyira figyel arra, hogy ne hordjon be a házba koszt, betapos cipővel, nem porolja le kint a ruháját. Kamasz gyerekeink vannak, őket sem zavarja, hogy csupa kosz a padló.

Én már nem tudom, mit csináljak, unom a napi takarítást utánuk, és még ők néznek hülyének sokszor, hogy engem zavar a kosz.

Lehet, hogy el kellene engednem ezt, és ne zavarjon?

Más ezt hogy csinálja, akinek hasonló a családja?

Tudom, hogy nyugodtabb lehetnék, ha nem zavarna. Ez egy folyamatos küzdelem velük.



2023. ápr. 16. 21:20
 1/5 anonim válasza:
49%

Az otthoni takarítás és tisztán tartás az egyik olyan dolog, amely gyakran okozhat feszültséget a családokban, különösen akkor, ha nem minden családtag érzi úgy, hogy szükség van rá. Az alábbiakban néhány tipp található, amelyek segíthetnek a ház tisztán tartásában és a családi konfliktusok minimalizálásában:


Beszéljétek meg a családtagokkal: Fontos, hogy a család minden tagja tisztában legyen azzal, hogy mi az elvárás az otthoni takarítással és tisztán tartással kapcsolatban. Beszéljétek meg, hogy milyen feladatokat kell elvégezniük, és hogyan oszlik el a felelősség a családtagok között.


Légy türelmes és tanítsd meg a gyerekeknek: Ha van gyermek a családban, akkor lehet, hogy nehezebb számukra megérteni, hogy miért fontos a tisztaság és a rend. Legyél türelmes velük, és tanítsd meg nekik, hogy hogyan kell rendet tartani és takarítani. Például készíthetsz velük egy egyszerű takarítási tervet, amelyben fel vannak sorolva a feladatok és a felelősök.


Oszd fel a feladatokat: Fontos, hogy minden családtag tudja, hogy melyik feladatot kell elvégeznie, és mikor kell azt elvégezni. Az osztott felelősség megkönnyíti a munkát, és minimalizálja az esélyét annak, hogy valaki túlterheltnek érzi magát.


Legyél hatékony: A takarítás és a rendrakás nem mindig jelentheti azt, hogy órákat kell eltölteni azzal, hogy a ház minden sarkát rendbe hozzuk. Hatékonyan tudsz takarítani és rendet tartani, ha rendszeresen végzed el az apróbb feladatokat, és előbb látod el azokat, amelyek a legfontosabbak.


Legyenek következetesek: Ha egyszer sikerült elérni a tisztaságot és a rendet, fontos, hogy folyamatosan tartsátok azt fenn. Légy következetes a takarítás és a rendrakás során, és biztosítsd magad arról, hogy minden családtag betartja a megbeszélt szabályokat.

2023. ápr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Robot porszívó.
2023. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl olyan párt kellett volna választani, aki nem tirpák...

Tisztel téged és a munkádat.


A gyerekeknek se jó példa.

Alapon pedig pici koruktól érdemes a gyerekekbe belenevelni dolgokat, köztük a tisztelet és a rend.


Anno nálam párkeresésnél alap "elvárás" volt, hogy adok-kapok elv mindenre vonatkozik.


A sok apró mindennapos dolgok jók, ha egyeznek az emberekben, mert x idő után felgyülemlik.


Sokan elnézik a "jaj, fáradt, koszosan bedöglik a párja".

Meg hasonlók.

Aztán sírnak, kiakadnak milyen a kis családjuk...


Párom a kezdetek óta az ajtóban leveszi a cipőjét. Önmaga miatt, miattam és a ház miatt.


Alapon máshova se megyek be cipővel.


Plusz, mi a kezdetek óra magunk után pakolunk, takarítunk vagy adott dolgokat felváltva csinálunk vagy megosztva a munkát elvégezzük.


Volt, amikor ő melózott többet, volt, amikor én. Mégse lett az, hogy bármelyikünk "cseléd" pozicióba került volna.


Ha nem szigorítasz nagyobb tiszteletlenség és gond lesz.


Főzz, moss, takaríts magadra, ne rájuk. Előtte pedig közöld velük: vagy változtok vagy...

Majd eldöntöd miket szabsz határoknak.


De ha tovább szolgálod őket, csak rosszabb lesz, főlegneked.


Sok ilyet láttam, ahol a nő cseléddé vált, nem tisztelték.


Ezek a látottak után határoztam el magam anno, hogy nekem ilyen "család, párkapcsolat" nem kell. Ez szolga szerep.

2023. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt párválasztásnál kicsit "benéztem", de én is elrontottam, mert mindent megcsináltam eddig.
2023. ápr. 18. 08:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

plusz egy otlet: ultesd le oket es tolj elejuk egy papirt, amin szedepel minden takaeitasi .unkad egy hetre osszesitve. Majd tolj elejuk egy masikat, hogy a jelenlegi piacon ezert mennyit fizetnek egy takaritononek.

Majd egy harmadik ures lapot, amin ez a kerdes van:

Akkor ki mennyit hajlando aldozni a takaritasra, amit jelenleg en csinalok:

A irj egy osszeget mait hetente ideadsz B az elso laprol valassz 2.tetszoleges feladatot

2023. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!