Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a mondás?"Mi...

Roadkill kérdése:

Mit jelent ez a mondás?"Mi vagyok én?Lovász?" Ma hallotam és nem tudom hogy ez mit jelenthet,miért pont lovász?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm.

2023. máj. 30. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azokat, akiktől ezt a mondást elcsípted, a ló, mint szakma, vagy mint hobbi volt a közös nevező. Gondold végig, egy lovásznak mi minden tartozik a munkakörébe, amit egy kívülállónak, szakmán kívül élőnek nem muszáj ismerni. Lehetséges, hogy jelezte felháborodását az illető, hogy a szóban forgó dolog nem az ő munkája, vagy hogy nem ért hozzá.

De gondolj a "Szintén zenész" szófordulatra!

Nem a zenére utalnak, mint közös jellemzőre, akik ezt használják, hanem arra, hogy

akinek a "beszólást" címezték, ugyanabban a cipőben jár, "ugyanott szorít", ugyanaz a kellemetlenség jutott osztályrészül. (pl mindkettő válás előtt, mindkettő pénzszűkében...)

Olyasmi ez, mint az "Üdv a klubban!", azaz hasonló tulajdonsággal, problémával élő személyre/személyekre lelt az illető.


Úgy vélem, nem tudod meg a frankót, ha csak az illetőnél rá nem kérdezel, konkrétan mi is volt a téma, mivel kapcsolatban hangzott el a mondat.

Vagy ismer egy mondást, amit én nem, és így fejezi ki, hogy "ne nézzenek madárnak, nem tollas a hátam". Vagy csak lovas téma vetődött fel.

2023. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.Konkrétan a mondat amit fél füllel elkaptam úgy volt hogy két lány beszélgettet és úgy hangzott hogy:

-Én szoktam fiúkat felcsípni,erre fel kaptam reggelre egy szerelmes üzenetet.

-Attól hogy te szoktad felszedni a fiúkat,attól még lehet neked is hódolód.

-Jaj de jó nekem,há mi vagyok én?Lovász?


Konkrétan ilyesmi volt párbeszéd.Az illetőt nem tudom megkérdezni mert látni nem igazán láttam,csak munka közben egy cigi szünetben elkaptam ezt mondatot és úgy megmaradt.De nem hiszem hogy olyat jelent hogy:Üdv a klubban.De ki tudja.De így is köszönöm a válaszod,jó volt elolvasni :) További szép napot.

2023. máj. 31. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az "Üdv a klubban" ironikus utalás csak az előtte írtak alapján jutott eszembe, miszerint sorstársnak, hasonló szituban nyűglődő illetőnek mondják.

Ha nem szexuális tartalomra utal a párbeszéd e része ("lovász"), akkor egyébre, de nincs tippem, pontosan mire gondolhatott a lány. Ezt a "mondást" (már ha az) még nem hallottam.

2023. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg az lehetett a burkolt tartalom, hogy "nehogymá minden fiút nekem kelljen betörni!", "nehogymá én fussak utánuk"!
2023. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet,vagy amire még gondoltam,hogy a fiú lovak azok a csődörök és lehet úgy értette hogy,sok a csődör körülötte és hogy ő nem lovász hogy ennyivel elbírjon :D Más tippem nincs,de szerintem kezdünk valahogy rájönni a misztikumra ekörül.Amúgy most hogy olvasom az utolsó választ,azért azt se tartom kizártnak.Hmmm szerintem megfejtetük hogy valami hasonló.Nagyon szépen köszönöm a választ és a segítséget :) További szép napot
2023. jún. 1. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!