Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szakmunkásból vagy diplomásokb...

Szakmunkásból vagy diplomásokból van inkább hiány?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy, véleményetek szerint inkább szakmunkásokból vagy diplomás emberekből van nagyobb munkaerőhiány Magyarországon? Én itt Borsodban azt tapasztalom hogy sokkal inkább egyetemi,főiskolai végzettséggel keresnek munkaerőt mint szakmunkást. Nekem is hegesztő végzettségem van és targonca kezelő is,de ha találok is alkalmas pozíciót és jelentkezem semmi válasz. Kiváncsi vagyok országos szinten mi lehet a helyzet.

2023. aug. 2. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Diplomás. Szakmunkást egyszerű elvégezni tenger számra van ember.
2023. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Változó.

Budapesten sokkal több a diplomás és itt szakmunkásból van hiány.

Mi most 5 hónapot vártunk a villanyszerelőre.

2023. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem jó szakmunkás szinte nincs is. Aki volt, az már külföldön nyomja az ipart. Idehaza meg be vannak táblázva a megbízhatatlan és rossz szakemberek.
2023. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
75%
Nagybatyam Tolna megyebol jar vegzettseg nelkul, de tapasztalattal es hozzaertessel fel Budapestre dolgozni, heti 4-szer naponta. De az orszag egesz pontjarol probaljak fogdosni a jo szakmunkast.
2023. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol? Melyik szakmunkásból? Melyik diplomásból?
2023. aug. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-ös

Nagy általánosságban kérdezem hogy szakemberből vagy diplomasból van hiány.

Nem konkrét képesítésre gondolok hogy pl.:kőműves,hegesztő,mérnök,orvos stb. Hanem arra hogy a piacon melyiket keresik jobban jelenleg.

Azért érdekelne a téma mert egyetemre tervezek menni és érdekel hogy megéri-e anyagilag és piacilag pl.:egy mérnöki vagy egy gazdasági dimploma

El tudok e helyezkedni vele itthon stb.

2023. aug. 3. 23:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt így leírni nem lehet.Vannak keresetebb szakmák és kevésbé keresettek.Még mérnöki területen belül is szakirányokon más-más fizetések,elhelyezkedési lehetőségek vannak.Most mondhatjuk neked,hogy menny el villamosmérnöknek,ha közbe kinem állhatod az műszaki dolgokat,vagy gazdasági elemzőnek,amikor nincsen affintásod a matekhoz.Minden jó szakembert keresnek(ide értve a diplomásokat is,hiszen az is szakma,csak felsőfokú).Szval a kérdés inkább kérdező:Miben vagy jó és mi érdekel? Fizetés alapján sose válassz szakmát,mert vagy sose végzed el,vagy pedig,ha el is végzed utálni fogod minden egyes napját,amikor bekellett járnod dolgozni,ha nem érdekel...
2023. aug. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7es: Műszaki,gépészeti területen szeretek dolgozni. Sokat dolgoztam karbantartóként.

2 ágazat ami érdekél az vagy a gépész mérnők vagy valami gazdálkodás és marketing szak irány.

2023. aug. 4. 09:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Vett figyelembe, hogy vannak akik nem diplomások és nincs elég pénzük villanyszerelőt hívni. Szóval diplomásokra több lesz az igény.
2023. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
" gépész mérnők" Érettségi azért megvan? Nem ártana, ha már egyszer "mérnőknek" készülsz...
2023. aug. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!