Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik akkumulátor tipus jobb...

Melyik akkumulátor tipus jobb a ZnCink 1.5V vagy az újonnan megjelent LiOn 1.5 V -os ceruza aksi ?

Figyelt kérdés
Eddig kényes készülékeknél használtam Pure energy 1.5V alkáli újra tölthető elemet gyári töltővel, ami csak 1.4-re töltődött, majd vissza állt 1.3V-ra. Szóval nem vált be. Ezzel a két ceruza aksival kapcsolatban ( ZnCink - LiOn CERUZA AAA -AA )van valakinek tapasztalata ?

2023. aug. 25. 07:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Elírtam NiZn az aksi neve , az téves ami a címben van ZnCink! Tehát a kérdés NiZn Vs LiOn 1.5 AAA újratölthetőről szól a kérdés, mielőtt belémkötne valaki !
2023. aug. 25. 07:47
 2/6 anonim ***** válasza:
Tehát nikkel-cink, vagy lítium-ion? Mivel a felhasználás módja nem ismert, így erre nem tudok értelmes választ adni. Talán ha kifejtenéd, hogy mi a konkrét funkciója, akkor tudnék okosabbat is mondani.
2023. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Általános felhasználás,AAA és AA tipusokat fej-kerékpárlámpa - műszer- időjárás állomás stb.. stb..Évek óta használtam a PureEnergy alkáli tölthető elemeket, de azokra a ráírt 1.5 V soha nem teljesült , hiába a gyári hozzávaló töltő ! Kezdettől fogva 1.5 V-ra töltötte, aztán pihi után rámérve 1.4 vagy 1.35V- ra visszaállt ! Gondoltam válltani kell unalmas már a kinlódás a NiCd és NiI-MH- Pure után. Viszont nincs ismerősöm aki használná a NiZn vagy a Li-Ion aksikat, hogy mennyi marad benne a töltés után VALÓSAN ( !!) Az áram alakulásárol gyönyörű diagrammok vannak, (YouTube) az a reklám helye. Nekem a valós hétköznapi tapasztalat kell! Ha berakom a vérnyomásmérőmbe akkor a mérés közepén nekem ne villogjon, hogy alacsony a feszkó és megáll, miközben 1.3 van benne és 2500 mA- ír ki a digiműszer mikor rámérek !
2023. aug. 27. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, ilyen szempontból a lítium-ionra szavaznék, nem véletlenül kerül az pl telefonokba is. Drágább, de megbízhatóbb. Csak annyi a lényeg, hogy hosszú időn keresztül nem szabad hagyni merülni, különben kuka.
2023. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A válaszod várható volt , hogy mire szavazol, de a kérdés nyitott: mennyire megbízható valós a ráírt adat . Mint írtam a Pure- nél is rá volt írva 1,5 V, aztán mégse azt hozta. Mint tudjuk a Li-Ion esetében is nagy a szórás a matricázott és a valódi -igazi márka között .. Amiket látok 1.5 V Li-Ion-nál számomra ismeretlen márkák. Ezért kérdeztem, van -e valakinek valós személyes tapasztalata, nem a reklám oldalak csilivilije !Ezekről több helyen fejtegetik nem védett és egyszer elektronikás - máshol elektronika nélküli aksit írnak ugyanarra a márka- tipus névre !
2023. aug. 27. 21:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alap, hogy valami random cuccért nem fizetünk pénzt.
2023. aug. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!