Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne legyek...

Mit tegyek hogy ne legyek ennyire introvertalt?

Figyelt kérdés
Sajnos mostanaban feltunt hogy nagyon introvertalt vagyok. Nagyon zavar engem mar nem erzem jol magam emiatt mostanaban es ezen szeretnek valtoztatni. Pl az iskolaban ha van valami jatek vagy szereples mindig feltunik hogy amikor en kerulok sorra akkor egyszeruen mintha valami nagy csend ulne le es barmennyire probalom feldobni a hangulatot nem sikerul semennyire de pl az osztalytarsam aki egyebkent beszedes fel tudja nagyon dobni a hangulatot. Meg nagyon lampalazas is vagyok pl feleles elott nagyon izgulok meg amikor ki kell allni az osztaly ele akkor is. Mit tegyek ezellen? 18/f
2023. szept. 6. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Sziaa, írj rám, beszélgethetünk erről, én is hasonló hullámokban vagyok :D 19/l
2023. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is az introvertált szó jelentését és telljes képét nem ártana ismerni.


Majd kellően kialakítani magadnak a megfelelő létszámú helyzeteket, barátságokat.


Más az, ha gátlásaid vannak!

Összefügghet az introvertáltsággal, de nem egyenlő a kettő.


Nem kell mindenáron belekényszerítened magad helyzetekben s el kell fogadnod önmagad.


Amint megtanulod helyén kezelni a gátlásokat levetkőzöd és nem fog zavarni.


Kezdjed kisebb létszámmal. 1-2 fő és gyakorold a kommunikációt.


Ehhez persze megfelelő, odafigyelőbb személyek is kellenek. Akik figyelemmel, tisztelettel vannak a társaság összes emberére.


Amikor visszafogottabb személyekkel keveredek beszélgetésbe, társaságba, adok neki teret. Szükség esetén a harsányabb embert leoffolom, legyen tekintettel másra.


Az évtizedek alatt megtanultam helyén kezelni ezen dolgokat s az embereket is, ám mai napig sokkal kellemesebb egy fő vagy 2 fő társaságában lazulni, programokat szervezni.


Kezdjed "kicsiben" és fejleszd önmagad és képességeidet.



Megesik az is, hogy kiderül:

Valójában nem is intro az illető, csak egy gátlásokkal teli amibertált vagy extrovertált személy.


Engem pl sose hatott meg, ha egy adott társaságban tiniként elnyomták a hangomat. Odébb álltam és kerestem olyan embereket, akikkel tudtam kapcsolódni és normál hangerőn, kultúráltan tudtak viselkedni, figyelni, kommunikálni.


Legyél tudatosabb és próbálgasd magadat.

Ne feledd személyiség függő is,kikhez csapódsz.

2023. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!