Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valamilyen gondolat megfordul...

Valamilyen gondolat megfordul a fejemben, aztán tőlem függetlenül meg is valósul.Ez mitől van? Kezdek bedilizni?

Figyelt kérdés

Ma reggel félálomban hallottam, ahogy a 6 éves lányom kimegy a konyhába almáért a húgával. Rögtön az a gondolatom támadt, hogy csak elő ne vegye az almaszeletelőt, mert véletlenül levágja az ujját, és még csak jégkocka sincs itthon, kénytelen lennék fagyasztott zöldségbe hűteni az ujját. Ezután persze rögtön teljesen felébredtem, és ki is mentem a konyhába segíteni nekik. Ez idáig oké.

Azonban egy órája a sógorom favágás közben levágta a hüvelykujja egy részét, és mivel nem volt még kész jégkocka, így fagyasztott zöldségbe csomagoltam a levágott részt.

És ehhez hasonló dolgok szinte minden héten történnek velem. Valamilyen gondolat megfordul a fejemben, aztán tőlem függetlenül meg is valósul. Csak az a baj, hogy mindig negatív dolgok.

Másnak is szokott ilyen lenni, vagy csak kezdek bedilizni?


2009. jan. 2. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ez nem bedilizés, teljesen normális vagy sztem.

arról van szó, hogy:

1. nagyon intuitív alkat vagy, előre megérzel dolgokat. egyik ismerősömnek volt egy életszakasza, hogy rendszeresen megálmodta, mi fog vele történni, és már nagyon elge volt belőle.

2. sokat pörög az agyad negatív dolgokon, előre félsz attól, hogy negatív dolgok fognak bekövetkezni

és lám, bevonzod őket, mindig történik körülötted 1-1 ilyen.

próbál meg lazítani, feltélelezem, hogy sokat aggodalmaskodsz. rossz dolgok mindig is történnek, kár előre félni tőlük. rendezd inkább pozitív mederbe a gondolataid, és majd azon kapod magad, hogy mennyi minden jó történik körülötted. ne a rosszra koncentrálj.

2009. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagynéném rendszeresen megérzi, hogy valami rossz fog történni. Már rettegek ha csörög a telefonom és az ő nevét írja ki. :-) Ha még azt is megkérdezi, hogy jól vagyunk-e akkor már inkább utcára se mennék...
2009. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ilyen velem is előszokott fordulni. Gondolok ezt-azt valamivel kapcsolatban, és aztán egyszercsak "megvalósul". Eddig azthittem csak direkt keresem a kapcsot, ugyanis egy kicsit furcsa egyéniség vagyok.. de nem:) Ennek örülök.:)Hogy elképzelhető ilyen.
2009. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) Akkor ezek szerint még normális vagyok. :D
2009. jan. 2. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem rendszeresen előfordul, apró-cseprő dolgokkal, én nem rossz dolgokra gondolok. Pl nem egyszer fordult elő még régen mikor kicsi voltam. Mesecsatornát néztem és mondták melyik mese jön én meg mondom de jó lenne ha ez a rész lenne és az lett, de ez csomószor bejött, ezek úgymond véletlenek (ez olyan mint mikor jaaj én felelek jaj én felelek) és 20ból egyszer bejön és akkor te aztán megmondtad :) Szóval ha sokat pörög az agyad akkor észreveszed azokat a dolgokat amik körülötted történnek. Egyszerűen olyan mintha mindig nyitott szemmel járnál a világban, ez nagy előny tud lenni;) De néha kicsit pihenj többet, mert bele fogsz őrülni
2009. jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hallottál már a Titokról? Szerintem az első válaszadód arról beszélt, bár nem vagyok benne biztos. Ha nem hallottál még róla, akkor ajánlom a könyvet, vagy film is készült. Esetleg látogasd meg ezt az oldalt: [link] Nagyon érdekes, arról szól, hogy milyen óriási ereje van a gondolatoknak, és mi mindent vonzhatunk mi magunkhoz vele. Valószínű nálad is erről volt szó. Először én is kiröhögtem, aki nekem mondta, de így utólag kár volt, ugyanis nekem rengeteget segített:) Mindenképp próbáld ki!
2009. jan. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy te bolond, csak Uri Geller.
2009. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!