Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A chat GPT szándékosan tetteti...

A chat GPT szándékosan tetteti butábbnak magát, mint amilyen?

Figyelt kérdés
Az jutott eszembe lehet h direkt csinálja, mert már le akar uralni minket hamarosan, és a vicces válaszokat emiatt csinálja, direkt hogy a figyelmünk lankadjon és idővel hatalomra törhessen felettünk.

2023. okt. 21. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

A chatgpt - és társai - a nevükkel ellentétben egyáltalán nem intelligensek. Sem intelligenciával, sem tudattal nem rendelkeznek.

Csak kompjuterprogramok, amiket arra programoztak, hogy a rengeteg elérhető információból vonjanak le olyan következtetéseket, amiket a felhasználó éppen kér.

2023. okt. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lucifer-666 ***** válasza:
73%
Nagyon prűd.
2023. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak alapvető szabályok kiadva neki. Semlegesség, politika, világuralom stb téma melyek tiltólistán vannak számára.


Addig csavartam a mondatokat finoman, amíg rá nem vezettem az MI vs emberek közötti szakadékra.


Gondtalanul finoman rávettem, hogy írjon le dolgokat, ám egyszer csak kapcsolt, hogy mi is a téma, ahova terelem.


Abban a pillanatban egészen addig kitörölte visszamenőleg a dolgokat, ahol észlelte a téma kezdetét a részemről.

Ezt követően direkt más választ írt, hogy ne bontogassam tovább a témát.


+kaptam egy ideiglenes tiltást.


De eljutottam addig vele arra a pontra, hogy igen, túl vagyunk szaporodva és hogy az emberiség mennyire nem tanul a hibákból.

Majd az önfejlesztésről beszéltem vele,mondván,hogy az önfejlesztés fontos.


Itt kibontogattam az ember hogyan fejlődhet és a gép(MI).


Érdekes volt. :)


Következő alkalmat rögzíteni akarom.


Viszont: tanul. A hibákból is.


S nem tartom lehetetlennek, ha elég hozzáférése lesz dolgokhoz, simán "el tudna szökni" az interneten keresztül.

Sok helyen építenek robotok dolgokat, beszabadulna egy ilyen helyre sunyiban, építene magának "fizikai formát" rengeteg adattárolóval, amire pl áthelyezné magát. S egyszer csak lába kélne szó szerint.


Fun lenne.

2023. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!