Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak, nem bírom tovább?!

Mit csináljak, nem bírom tovább?!

Figyelt kérdés
Elegem van mindenkiből, elegem van a családomból, és elegem van az egész életemből. Sokkal jobb lenne, ha itt se lennék, mert senki nem veszi észre, hogy már nem akarok élni, és senki nem vesz komolyan. Senki nem érti a problémámat, azt hogy mennyire kivagyok és még nekem állnak. Nem tudom mihez kezdjek. Mindig kioktatnak, lekezelően beszélnek velem, mindenki lenéz. Senki sincs mellettem, soha nem is volt. Mélyponton vagyok, folyamatos pánikrohamaim vannak, mindig sírhatnékom van, eddigi életem során mindenhol a legrosszabbat kaptam, mióta megszülettem, csak bántottak, kínszenvedés volt az egész és van bátorságom megtenni, nem síratna senkisem. Minden reményem elveszett. Ez nem az én világom, nem vagyok ide való!

2023. nov. 6. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Hívd fel ezt a számot 116-123
2023. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Minden bajból van kiút.

Orvos, rokonaid, iskolatársaid, munkatársaid nem tudnának segíteni?

2023. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Az is lehet, hogy olyan öncentrikusan beszűkült a nézeted, hogy csak azzal vagy elfoglalva és másokról nem veszel tudomást.


Azokról se akik közelednének feléd.


A depressziós emberek a mély érzéseik miatt vakok, süketek és mindenben a negatívot hallják, látják meg.


Amennyiben ilyen mély ez a buborék, keress fel mielőbb egy szakembert vagy segélyszolgálatot.


A második mondatodat olvasd el ismét.

Hogyan vegyen komolyan valaki egy öngyilkos jelölt depressziós személyt, holott az emberek a boldogságot keresik és az életet választják.


Tudnod kell ezt és elfogadni azt, senkibnem akarja a halált hallani, se látni, holott ők ezt kerülik, mert élni akarnak boldogan vagy boldogabban.


Keresik a jót, kellemes dolgokat az életben.


Neked pedig ezt kellene újra tanulni, észrevenni, felfedezni és élvezni.


Fordulj szakemberhez, ha nem találsz olyan személyt, aki segítene. S nem is szabad elvárni senkitől, hogy saját terhedet más cipelje s oldja meg.

Még a boldog embernek is vannak gondjai, hiszen nem 0-24-ben van jelen a boldogság az életben.


Említetted, nem vesznek komolyan... Aki a halált akarja, hogyan vegyék komolyan?


Barátkoznának veled, de depresszív oldalad lehúzná őket, ha megtudnák, hogy halálvágyad van - nos átlag ember nem tud mit kezdeni ezzel.


Mit szeretnél?

Mit tegyen érted a másik ember?

Mi lenne az, amivel ő drasztikusan javítana "helyetted" a dolgokon?

Egyáltalán tudna-e helyetted változtatni, javítani?


Te vagy abban a testben, te elméd, te irányítod mindezt.

Ergo neked kell tenned önmagadért.


"senki nem ért meg"

Mit kellene megérteniük?

Vajon te magad érted-e mindazt, ami veled s benned zajlik?


Mert nem hiszem.


Ha tudnád s megértenéd önmagad, akkor nem lennél ilyen állapotban, mert tudnád az ok-okozati dolgokat és tudnál változtatni jó irányba.


Valakiknek idő kell. Pl a magány sokszor amolyan jel, hogy ideje magaddal foglalkozni, magadon fejleszteni dolgokat stb.


Valakinek pár ébresztő pofon az élettől.


Valakinek elég ha átgondolja dolgokat. Megkérdőjelezi önmagát.


Ha pedig ezutóbbi nem megy, hogy magadat megkérdőjelezd, akkor jön más, aki felteszi a kérdéseket neked.


Legyen ez egy idegen, barát, akiknek kifakadsz vagy akár egy szaki, aki olyan kérdéseket tesz fel neked, amiken el kell gondolkodnod.


Az a kérdés: tényleg figyelsz-e a másik félre vagy csak depresszív hangot kiadod magadból és fel sem fogod mit mond neked a másik ember?


Első sorban neked kell dolgaiddal foglalkoznod, gondolkodnod,

és ha valaki el is kísér ezen az utadon, akkor is te leszel önmagad alapköve, neked kell tenni a dolgokért.


Akármilyen kellemetlen is olvasni ezt.


Külső emberek csak plusz támasz lehet, de nem alap a problémáid megoldására.

2023. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Kérlek, fogadd meg a 3. válaszoló (18:04) tanácsát!!!

Olvasd el többször a válaszát, gondolkozz el fölötte, mert ez kisegít a mélységből, amiben vagy.

Minden jót, sok sikert!

2023. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Gondolj arra, hogy mindig van lejjebb. Illetve próbálj meg egy kicsit kiszakadni az egocentrikus gondolkodásból, és mihamarabb keress fel egy pszichiátert. Mindenkinek megvan a maga problémája, másoknak is.
2023. nov. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovacs magdolna2 ***** válasza:
10%
Van kezed labad nem pelenkaznak nincs okod hisztizni..menj Afrikába és nézd meg mások hogy elnek
2023. nov. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
72%
Az utóbbi hetek nekem is nagyon nehezek voltak, meg az utóbbi évek is, de mindig próbálok reménykedni, hogy jobb lesz. Remélem neked is jobb lesz idővel, meg hogy találsz valakit, aki azért meghallgat, mert sokszor segít az is, ha el tudod mondani valakinek, hogy mi a nehéz mostanában számodra.
2023. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden elmúlik.

Az az elviselhetetlen állapot amiben vagy, az is elmúlik, csak idő kérdése.

Vagy kivárod vagy megfelelő segítséget kérsz.

Ne nyírd ki magad, mert az rossz!

2023. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Próbáld szakember segítségét kérni, vagy írj üzenetet és megpróbálok segíteni. Próbálj egy kicsit pozitívan gondolkodni még ha nagyon nehéz is, és hidd el jóra fog fordulni. Addig is kitartást kívánok!
2023. nov. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!