Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes megvenni?

Szerintetek érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
A lányom kutyája pénteken halt meg, és nagyon nehezen viseli. Nap mint nap emlegeti hogy olyan jó lenne ha még mindig mellette lenne amikor alszik, milyen jó lenne újra megölelni stb. Ezért a férjemmel arra gondoltunk hogy vennénk egy Cuddle Clones plüsst. Kb. 80ezer lenne, ezért is kérdezem hogy van e tapasztalat, megérné-e. Már a lányomat is megkérdeztem azt mondta hogy nagyon örülne neki.
2023. nov. 7. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak elhúzná a gyász folyamatát.
2023. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Élő kutyát vegyetek neki, amivel törődnie is kell, így nem annyira emlékezteti a régire, mert az új foglalja őt le.
2023. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elhúnyt helyettesítése lélekben nem egészséges, sőt ronthat ezen helyzeteken.


Se plüss, se másik állat!


Ahogy pl a párkapcsolatot is meg kell gyászolni, nem pedig belemenekülni egy másik kapcsolatba vagy annak illúziójába.


Ezutóbbi alatt úgy értem, az elme képes felruházni az elvesztett személy vonásaival, tulajdonságaival.

Ennek sincs jó vége.


Mennyi idős a gyermek?


Meg kell tanulnia kezelni az ehhez hasonló helyzeteket.

A gyász folyamata, a halál létezése stb.


Inkább törődjetek a gyermekkel, csináljatok közös kisebb dolgokat, amik terelik gondolatát, ha pedig lelke kibeszélni akarja magát, megértéssel, törődéssel, figyelemmel fogadjátok szavait.


Ha netán egyedül szeretne lenni, akkor pedig azt tiszteletben tartani.


Mindenki másképp dolgozza fel a halált.


Régen még pszichés vakságot is megtapasztaltam, amikor pl dédim koporsója mellett áltam, hangok is elmosódtak. Utólag tudtam meg, hogy mamám volt, aki kézen fogva kísért végig és haza.


Nálunk rendhagyó mód az, hogy a házban kitett képeket is letakarjuk, legyen nyugalma az agynak feldolgozni, kellően meggyászolni az illetőt vagy kis kedvencünket.


A gyászfolyamat is az élet része.

2023. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor vegyetek bármit is, ha kevesebbet emlegeti. Nem segítené a gyászt. :(
2023. nov. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!