Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki rasszista?

Figyelt kérdés

dec. 15. 19:40
 1/8 anonim válasza:
31%

A rasszizmus sérti az emberi méltóságot, és hátrányos megkülönböztetést okoz. A rasszista azt feltételezi, hogy az egyik ember különb a másiktól csak azért, mert egy fajhoz tartozik. Paradox módon ők éppen hogy a saját fajuk szégyenei.


A rasszizmus súlyos következménye, hogy megerősíti a gyűlöletet és az előítéleteket. A rasszista emberek hajlamosak mások faji hovatartozása alapján ítélni őket, és gyakran előítéletesek és diszkriminatívak velük szemben. Ez a gyűlölet és előítélet pedig számos formában megnyilvánulhat, beleértve a fizikai erőszakot, a diszkriminációt a munkahelyen vagy az oktatásban, valamint a nyelvi és kulturális erőszakot.

dec. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert eleve előítéletes bizonyos népcsoportokkal szemben, illetve kizárólag a negatív példákat veszi figyelembe, és ez beszűkült látásmódra vall. Ott vannak mondjuk a cigányok: nem tartom magam rasszistának azért, mert irtózom a nagy részüktől, mivel ismerek olyat is, amelyik normálisan él, mint bármelyik magyar. Az pedig szerintem nem rasszizmus, hogy származástól függetlenül utálom a koszos, igénytelen, kéregető, fenyegetőző és primitív emberszerű képződményeket.
dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#1: köszönjük ChatGPT, valami saját gondolatod is akad?
dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kérdés eleve ott kezdődik, hogy mit tekintünk rasszizmusnak. Hadd vigyem el a mondandómat a foci irányába! Gyerekkoromban a holland válogatott volt a kedvencem. Ennek a holland csapatnak a 3 kulcsembere (Gullit, van Basten, Rijkaard) az AC Milanban játszott, így ők lettek a kedvenc klubcsapatom. Gullit és Rijkaard fekete, van Basten fehér. Ez engem akkor nem zavart, egyenlőnek tekintettem őket. A francia válogatottban szintén volt 1-2 fekete játékos, ez sem zavart. Teljesen normális dolognak tartottam. Ma már a holland válogatottban nagyjából a csapat fele fekete. A francia válogatottban pedig immár a fehérek vannak kisebbségben: a tavalyi VB-döntős francia válogatottban a lefújás pillanatában 1 fehér kapus és 10(!) fekete mezőnyjátékos volt a pályán. Ezt már nem tekintem normálisnak. Emiatt rasszista lennék? ...de hisz' semmi bajom nincs a 11 feketével felálló ghánai, nigériai, szenegáli, stb. csapatokkal. Náluk pont ez a normális, és nem is vágyom arra, hogy afrikai csapatokban fehéreket lássak. Viszont a fekete játékosok ma már egész európát elárasztották. Szinte nincs olyan európai klubcsapat, ahol a csapat nagy része ne külföldi lenne (afrikaiak, dél-amerikaiak, stb.). A német Bundesliga csapataiban ma már szinte alig látni németet, de már európait is egyre kevesebbet. Az arányok teljesen felborultak és a helyzet évről évre rosszabb. Aki pedig szólni merészel emiatt, azt egész egyszerűen rasszistának bélyegzik, kiközösítik, kirúgják (pl. Petry Zsoltot, vagy Jens Lehmann-t).

Véleményem szerint egy rasszista szándékosan keresi a konfliktust azokkal szemben (pl. az afrikai származásúak), akiket gyűlöl. A célja pedig az, hogy gúnyolja, sértegesse őket és ebben örömét is leli. Én viszont nem akarom őket bántani, csupán annyit szeretnék, hogy maradjanak a saját kontinensükön! Afrika maradjon a feketéké, Európa pedig a fehéreké.

dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az intelligensebb, tájékozottabb ember nagyon is tisztában van azzal, hogy jelentéktelen a rasszizmus, ugyanis nem attól függ, hogy valaki jó vagy rossz ember, hanem személyiségtől.
dec. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 librikus ***** válasza:
0%
Liberalizmus és nacionalizmus ikrek csak együtt egzisztálnak, de születésük óta halálos ellenségek. A mai kor embere először francia vagy dán tehát nacionalista. Csak utána konzervatív, balos, katolikus vagy ateista etc. Miután a liberalizmus és kommunizmus összefogása legyőzte a nacionalizmust, illik a nemzeti irányzatot fasiszta náci rasszista jelzőkkel illetni.
dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Nem tudom hogy mit szívtál, dr abból én is kérek.
dec. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egyébként miért? Az baj? Talán büntetik?
dec. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!