Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A szorfosok hogyan elik tul...

A szorfosok hogyan elik tul ha oriasi viharban lovagolnak a hullamokon? Uszas tudasanak hianyaban lehetseges hogy megfulladjanak a parthoz kozel?

Figyelt kérdés
Spanyol szigeteknel lattam mekkora erovel csapodik a hullam a kiepitett obolbe es gyonyorunek de eletveszelyesnek talaltam. Ott meg szorfozni se engedtek senkit de szerintem akkora hullam falhoz vaghatja az embert es akar az eletebe is kerulhet

#vizbefulladas
jan. 23. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerinted egy szorfos nem tud uszni? Es ha az adott partszakaszon nem engedik szorfozni sem az embereket mert tul veszelyes a magas sziklak miatt, akkor kit vagna a falhoz a hullam es miert kene ettol rettegni meg eletveszelyesnek tartani? Kire nezve lenne eletveszelyes?
jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:

Kedves kérdezőnk először is itt egy lovacska 🐴

Amúgy meg egy szörfös nyilván tud úszni, mert az a sport igényli az úszást is.


Aztán meg van ahol tiltják vagy az úszást vagy a szörfözést vagy mindkettőt.


Na az meg, ahogy lenni szokott a tiltásoknál, azokat ugye vagy betartják vagy nem és kockáztatnak.


Itt van néhány tiltó tábla a parton.

[link]

[link]

[link]

Itt ráadásul még cápákra is figyelmeztet.

[link]


Ahol meg a hullám erősen a falhoz vághat valakit - és nem is csak szörföst, hanem sima úszókat is - ott az úszás tudás nem védi meg a testi épségét.


Idézet egy cikkből ahol Spanyolországban a veszélyes de szörfösöknek tetsző nagy hullámok miatt szörf versenyeket szoktak rendezni. És oda a leggyakorlottabb szörfösök mennek és balesetek még így is vannak.

Így néz ki az a part: [link]


"Punta Galea arról ismert, hogy a közeli szikla tövében erős és veszélyes hullámok törnek fel egy borotvaéles kőlapon. A zóna a világ legerősebb áramlatairól is ismert."

"Nagy napokon a vízbiztonsági csapatok mindig rendkívül elfoglaltak egész nap a lecsúszásokkal, sérülésekkel és a szörfösöket veszélyes helyzetekbe hozó számos elszakadt pórázzal. Gyakran a hullámlovasokat a különösen veszélyes sziklás területeken belül kell vontatni és kimenteni."

"A Punta Galea Challenge egy évente megrendezésre kerülő, csak meghívásos nagy hullámú szörfös rendezvény, amely a világ legjobb előadóit fogadja."

[link]

jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy tudnak uszni a szorfosok es nem is sziklas reszt lattam hanem egy beepitett szakaszt egy halaszfaluban, ahol egyebkent szorfoznek csak akkor epp nem lehetett az idojaras miatt.A gyalogosok pedig ott jarkaltak es az erdekelne hogy ott lehetseges e hogy valakit elragadjon a hullam
jan. 23. 19:39
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Az bárhol lehet és néha vannak ilyenek. Amúgy Spanyolország északi partja a világ 20 legnagyobb és legveszélyesebb hullámokkal rendelkező partja. Balesetek tényleg világszerte vannak még a kisebb hullámoknál is.
jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!