Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra,és hogyan figyeljek kellően a tanárokra órán?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet,hogy a felsőfokú ADHD-m miatt, mindennel törődök az órákon,hamar elfelejtem amit a tanár mond.És nêha elcsodálkozom,hogy vannak olyan emberek,akik otthon nem tanulnak,mert órán már konkrét tudják.És nem csak órán,de otthon is meggyűlnek a bajaim a tanulással szemben.Nehezen veszem rá magam,valamint egyhelyben kénytelen vagyok tanulni.Muszáj körbe-körbe fel alá mászkálnom a házba,mert csak úgy jegyzem meg.De a gondok ott kezdődnek,hogy egyszerűen mindennel törődök,a telefonomon feljövő értesítéseket nem bírom ki megnézés nélkül.És még az sem segít,ha elrakom a szemem elől,mert akkor meg tudom hogy nálam van a telefonom,és néha csak elkezdek rajta játszani, sokszor észre sem veszem.Segítsetekk!!!

jan. 29. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy szerezd meg a tantervet vagy azvoktatási hivataltól az edddig kiadott vizsgafeladatokra kérdésekre készülj rá és puskázz mint állat!
jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem picit sántít itt valami.


Öndiagnózis vagy végigmentél az ADHD klinikán és ott kaptad meg a diagnózist hivatalosan?

febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem. Nincs róla papírom de szinte 100%-ig biztos vagyok benne.Nem maradok meg egy helyben.
febr. 1. 16:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem baj, azért tessék szépen elmenni a kivizsgálásra.


Ugyanis nem csak diagnózist kapsz, hanem tanácsokat, bevált módszereket, szükség esetén hormonszabályzó gyógyszereket, ugyanis összefüggenek.


Pár tippet írhatok, de mivel nem ismerlek így ne vegyél semmire se mérget, hogy be fog válni.


Személyiség és egyénspecifikus.


Először a testi aktivitásoddal kezdj valamit.

Pl.: nem kötelező széken ülnöd otthon.

Szobabicó, láb lépegető, joga labda stb ezeken aktív lehetsz és közben tanulhatsz.


Van hogy a labdán ülök asztalnál vagy csak úgy magában, hason vagy háton gurulgatok rajta.


Szobabicóm nincs, de lehet kapni bicóhoz görgőket, amit hátsó kerék alá rakhatsz és nyomathatod.(házilag kreáltam)


Meg persze egy állítható asztal. (szintén kreáltam, fene vesz annyiért)


Diagnózissal kezedben pedig megteheted azt, hogy pl joga labdán ülsz suliban.


Na meg jön a tanulási módszer.


Neked melyik tanulási módszer előnyösebb?


Jómagam pl firkálni, rajzolni, faragni, ügyködni szeretek úgy, hogy hallom az anyagot és teljes csend van, nem zavar semmi, senki.


Ábrázológeometriát azért is szerettem, mert szinte minden jelen volt, azaz az összes tanulási módszer, amelyek nekem előnyösek.


Itt találod ezeket röviden:

[link]


Meg szakmai gyakorlatokból full 5-ös voltam gond nélkül.

Emellett elég 1-2alkalommal látnom valamit és simán kivitelezem azt.


Viszont:

A sima tantárgyak, száraz anyagok nem mentek, s nem azért, mert hülye voltam, hanem egyszerűen se a szülők, se a tanárok nem engedtek a magam módján tanulni.


A sárga földig leoltottak, kiabáltak, cseszettek mindenért.

Emellett kaptam azt, hogy miért nem tudom megtanulni, miért vagyok ennyire hülye...

"ülj a seggedre az asztalhoz! "

"Ne rajzolgass, hanem figyelj!"

Stb.


Holott legbelül éreztem, hogy nekem ezekre szükségem van, hogy tudjak tanulni. Fura, de belül szinte éreztem mit kellett volna csinálnom, engednem a testemnek, ám ezt tiltották, elfojtották bennem.


A diagnózis nem csak egy papír, hanem egy belépő önmagad megtanulásához s engedély arra, hogy ne korlátozzanak ezen körökbe, témákba és önmagadból kihozhasd a maximumot!


Mielőbb intézd! Már csak azért is, mert jelenleg 1.5 éves a várólista...


A nem megfelelő környezet egy erős és kellemetlen bélyeget nyomhat az életedre. Főleg, ha olyan értetlen, tudattalan betokosodott a környezeted, mint ahonnan jómagam távoztam egykor. Jó messze tőlük.


Amit tudni kell: ADHD/ADD nem igen lézezik önmagában. Sok esetben társul mellé valami más is.

Az esetemben pl ASD (autizmus), brutális szenzoros érzékenységgel.


Olyanolat megérzek, meghallok, amiket mások nem.


Pl kisebb földrengések, amik még nem észlelhetőek szemmel.

Az összes földrengést észlelem pl zágrábból, úgy hogy a balatontól 45percre lakok.


Stb.


Próbálj ki, amit csak lehet. Kísérletezz, mik válnak be vagy sem. Kutakodj a témákban.


Amit elfelejtettem:

Napjainkban tanulás azért is könnyebb, mert pl vannak kép, szöveg olvasó programok, fel tudod venni, konvertálni stb. a tananyagot.


Nem kell pl mással olvastatni.


Pl nekem jól jött, hogy rá tudtam venni néha szüleimet olvasásra (akkor ugye nem volt semmi erre), de zavartak, mert nem egyedül voltam +csesztettek, ha pl rajzolni kezdtem vagy valamit babráltam "figyelj már ide vagy nem olvasom tovább!"


Amióta saját módon csinálom a dolgaim sokkal felszabadultabb vagyok és gyorsan tanulok.


Nem tagadom el-el kalandozok, akkor van az, hogy szünet.


Hajrá!

febr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ui.: azért tudtam, hogy öndiagnózis, mert akkor nem kérdeznéd azt, hogy mit csinálj ilyen esetben.


A terápia része ezen dolgok kezelése is.

febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
“felsőfokú ADHD” xD
febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát de most na xddd
febr. 26. 18:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!