Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ha egy panelház...

Szerintetek ha egy panelház egyik lakása teljes terjedelmében ég, akkor a többi lakás lakóinak el kell hagynia az épületet, a tűzoltók érkezéséig?

Figyelt kérdés
10 emeletes ház első emeleti lakása égett, én észleltem először a tűzet az ablakon át, ekkor már a lakás teljes terjedelmében égett. kihívtam a tűzoltókat és végig szaladtam az épületben és minden lakásba bekopogtam, hogy hagyják el az épületet. Közben megérkeztek a tűzoltók és elkezdték az oltást. Ekkor már mindenki elhagyta a házat. Lent állva és várva az oltást az egyik lakó oda lépett hozzám és nekem esett, hogy engem ki hatalmazott fel arra hogy kikükdjek mindenkit az épületből, mit képzelek magamról és mekkora hülyeséget csináltam és szó szerint meg akart ütni hogy mit képzelek én. Mert szerinte az lett volna a helyes, ha mindenki a lakásában marad az oltás idejére. Most elgondolkodtam hogy valóban rosszul cselekedtem?

febr. 25. 14:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Annyit ír még, hogy "Ha van a társasházban mozgáskorlátozott lakó, segítsen nekik elhagyni az épületet." illetve ha a tűz kiterjedése nem számottevő akkor meg kell kísérelni az oltást.

Na most innen nézve az, hogy azt mondtam tűz van jöjjenek ki szerintem nem akkora bűn, hiszen a szabályzat is előírja hogy hagyjuk el az épületet illetve segitsek annak aki nem tudja ezt megtenni. Nem utasítottam külön senkit ennyit mondtam mindenkinek reflexből, hiszen ezt írja a szabályzat is, hogy hagyjuk el az épületet. Nem igazán értem miért kaptam ezért ezt a támadást, pláne hogy még a tűzet is én észleltem elsőnek.

febr. 25. 17:01
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

Több mint 10 éve vagyok vonulós tűzoltó. A lehető legjobban jártál el. Bárcsak minden házban lennének ilyen lakók.

Hogy miért esett neked? Sajnos vannak igazi ostoba, büdös gyökér parasztok. A hülyeségre nincs gyógyszer.

Vészhelyzetben az emberek pánikba esnek. Ilyenkor rövid, tömör, határozott utasításokkal lehet segíteni. ,,TŰZ VAN, TŰZ VAN, MINDENKI KIFELÉ!" Továbbá nagyon fontos, a kaput kinyitni, kitámszatani és jelezni az érkező tűzoltóknak melyik kapuból lehet bejutni.

febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ. Minden tisztelet a tűzoltóknak!
febr. 28. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!