Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha zárolták a számlámat,...

Ha zárolták a számlámat, akkor miért kell új bankkártyát igényelni?

Figyelt kérdés
Szép estét!Tegnap felhívtak a magnetbanktól azzal, hogy valaki 10 ezer Ft értékben tranzakciót hajtott végre egy mit tudom én milyen cégen keresztül és megkérdezte a telefonba a hölgy, hogy én voltam-e.Mire mondtam, hogy nem.Erre mondta a kedves hölgy, hogy ebben az esetben zárolják a számlámat.Mellékletesen egyébként egy forint sem hiányzott a számlámról.Azt mondta továbbá, hogy postai úton( meg még egy féle képpen, de már nem emlékszem) lehet új bankkártyát igényelni.Hogyna működik ez a gyakorlatban?Mondtam neki a telefonban, hogy akkor postai úton szeretném igényelni, de nem jött róla semmilyen értesítés.Meg egyáltalán miért kell új kártya?
márc. 16. 00:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Telefonon nem beszélünk reszletes banki ügyekről, senkivel.


Soha nem fognak téged banktól felhívni, hogy 10.000 Ft-ot te hívtál-e le a kártyáddal.


Soha nem kérdezik a kártyád adatait.

Sétálj be a fiókba, és konzultálj.


El tudom képzelni, hogy akik ezt a kamu banki hívást csinálták, kamu sztorival rávettek, hogy rendelj új kártyát, lesni fogják a postaládádat, és szépen ellopják az új kártyádat.


Na, akkor fogják megcsapolni a számládat.

márc. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csalás
márc. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom, hogy elhiggy mimden marhaságot. Rossz ötlet.
márc. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugye nem adtál meg semmiyen adatot neki?
márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az előbb felhívtam őket harmadjára is.Azt mondták, hogy valóban a magnetbanktól hívtak tiltották a kártyámat és már megigényelték nekem postán jön pár nap múlva az új kártya.De ilyen létezik, hogy felhívnak azzal, hogy tiltják a kártyát?!
márc. 16. 10:45
 6/9 anonim ***** válasza:
De ne azt a számot hívd vissza, amirőlnők hívtak
márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beírtam a keresőbe, hogy magnetbank telefonszám és mindenhol ugyanazt a számot adta ki, így hát azt hívtam.
márc. 16. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdekes.. ok
márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Ez ilyen kártyacsalásos érzékenyítés akar lenni?? Vagy csak valami történt, ami még nem derül ki?
márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!