Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen fóbia az, ha valaki az...

Milyen fóbia az, ha valaki az érdes felületek hozzáérésétől van rosszul? De annyira, hogy a sírás kerülgeti, ha hozzá kell érnie.

Figyelt kérdés

márc. 17. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Már miért kell sírni? Ne érintsd meg.
márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez annyira ritka, hogy nincs külön neve. Ha téged ennyire kínoz az érdes felületek érintése, szimplán csak lökött vagy.
márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az klassz, oké.

Rendeltem a telefonomra egy fóliát, de matt lett nem fényes, sima.. a sírás kerülget ha hozzáérek, egyszerűen annyira rossz tapintása van.. nyilván ezt neten vissza nem tudom küldeni

márc. 17. 22:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Szenzoros érzékenységgel rendelkezőkben váltanak ki dolgok kellemetlen érzéseket.


Pl nekem ilyen a poros dolgokba való nyúlás, por tapintása, vagy pl agyag száradása a kezemen és émelygéstől a kelemetlen gerincen, testen futkosó érzésig bármi megesik.

Legtöbbször olyan érzés van bennem, mint amikor a táblán krétát nyikorgatnak. Olyasmit reagál testem.


De pl most is csak gondolok rá és rosszúl vagyok.


Ez olyasmi reakció, mint amikor már tapasztaltad a citromba harapást és hasonló képp felidézed és reagálsz.


De pl nem csak tapintásnál vannak ilyenek, hanem hangoknál.


Nekem pl az autó kerekének úton való mély surlódási hangja feszültséget, rosszúllétet idéz elő, ami sírhatnékba torkollik, amikor a határaimat súrolja a zajforrás.


Gyerekként begyógyszereztek szüleim utazásokkor, ne hányjak be...


Idősebb fejjel jöttem rá sok mindenre.


S pl a gyereket nem bebogyózni kellett volna, hanem csak egy zajvédőt rárakni.


Zajvédő a mindennapjaim része, alváskor is olykor.


Azt tudni kell: a szenzoros érzékenység mellé sok esetben társulhatnak más neurológiai dolgok.


Pl ASD az én esetemben.

márc. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jujj de jó a kommentem!

Na ez mintha rólam szólna, azzal a különbséggel, hogy nálam amitől ha belegondolok is rosszul vagyok, mikor a fém edény aljáról valaki villával akarja kikotorni.. de a Kréta - tábla kombó a második helyen áll nálam ebben.

Neked ez hogy derült ki? Hogy lehet ezzel együtt élni vagy csökkenteni?

márc. 20. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!