Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mától már lehet...

Szerintetek mától már lehet mondani mindenkinek hogy kellemes húsvéti ünnepeket?

Figyelt kérdés
márc. 29. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nem számít a húsvét, mondhatod.

Ha számít, akkor nem most mondjuk, s nem kellemes, hanem áldott vagy kegyelemtejes.

márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kegyelemteljes, bocsánat az elgépelésért
márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bár én a húsvétot nem hangsúlyoztam ki, de tegnap úgy köszöntem el a munkatársaimtól, hogy kellemes ünnepeket kívánok. Ők is hasonlóan tettek. Illetve ha boncolgatni akarjuk a kérdést, talán nem ártana elolvasnod a Bibliát, akkor esetleg képbe kerülnél a húsvét fogalmával. Mondom ezt úgy, hogy én végigolvastam, csak mellette más, leginkább filozófiai irányú müveket, ezáltal lettem/vagyok ateista, nem pedig álszent.
márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat! :)

#3-hoz szólnék egy kicsit…: melyik bibliát ajánlanád a sok közül?

márc. 29. 09:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondoltam itt a keresztény Bibliára, abból egyféle létezik, más vallások nem nevezik így a szent könyvüket, ahogyan a húsvéttal sem foglalkoznak. Max az ilyen hitgyülis, szektás idióták, de akik annyira naivak, hogy elhiszik a szektavezető által megfogalmazott és elmondott felsőbbrendű ostobaságokat, azok szerintem meg is érdemlik a sorsukat.
márc. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! :)
márc. 29. 09:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Illetve bocsáss meg, kiegészíteném, mivel hibás: a zsidó vallás az alapja a keresztény vallásnak, és a zsidók elismerik a Biblia első könyvét. A másodikat viszont nem, és utóbbiból származik a húsvét, mint keresztény ünnep. Tudod, keresztre feszítés, feltámadás, meg ilyenek.
márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Okés, akkor Mózes I.könyve az jó lesz ezek szerint és a második nem
márc. 29. 10:18
 9/12 A kérdező kommentje:

Én ezt találtam:

[link]

márc. 29. 10:21
 10/12 anonim ***** válasza:
??? Nem értem, hogy ez hogyan kapcsolódik a kérdéshez.
márc. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!