Orvosi egyetem?

Figyelt kérdés

orvosok, orvostanhallgatok!!

Altalanos orvosira keszulok mire kell szamitanom? Azt tudom hogy maga az egyetem 6 ev

1.Milyen targyaitok vannak felevente? Azok mibol allnak jobban elmagyarazva?Mennyire nehez ugy relative?(tudom ez fura kerdes)

2.Ti miert szerettetek volna orvosok lenni?

3.Nem bantatok meg hogy orvosira mentetek?

Es a legnagyobb kerdesem:

4.Hogyan lehet elmenni dolgozni orvosi mellett?? Nem szeretnek egesz egyetem alatt a szuleimmel elni de mindenki azt mondja hogy kb felejtsem el hogy fogok tudni dolgozni orvosi mellett

5.Ti milyen tanulok voltatok suliba? Jartatok faktra?

6. Mennyire nehez? Nem vagyok egy extrem jo kepessegu ember, de konnyen tanulok,kitartasom pedig elore meg ugy sem tudom hogy lesz e hozza mert nem osszehasonlithato a kozepiskola az egyetemmel

7. Kicsit tudnatok meselni az anatomiarol a boncolasrol stb mert egyenlore nem tudom mennyire birhato egy ilyen gyakorlatban

Koszi a valaszokat <333



ápr. 8. 13:07
 1/6 A kérdező kommentje:
En pesti vagyok szoval a Semmelweisen tanulnek szivesen, tehat ha jol tudom akkor koli kilove mert itt pesten a pestiek ritkan kerulnek be a kollegiumokba. videki egyetemeket nem neztem mert en itt maradnek ha tehetem a kozelben
ápr. 8. 13:08
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A SOTE nagyon nehéz, egyébként nem a tananyag miatt, hanem mert tanítanak ott olyan profok, akik nagyon szőrözősek vizsgán és sok mindenkit kivágnak... sokan emiatt (főleg az anatómia miatt) inkább lemennek vidékre, pl. Debrecenbe, ahol eddig 2 félév volt az anat, ami az egyik legnehezebb tárgyunk. Most viszont már ott is 3 féléves lesz. Mást nincs időm most leírni, majd jönnek a többiek...
ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Császármetszést mutatnak Dublinban olyan középiskolásoknak akik orvosira készülnek. 😃

https://www.youtube.com/watch?v=QKLHh9Ipl1s

ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Írj privátban kérlek és megkereslek másik platformon, szívesen válaszolok minden kérdésedre! :)
ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 NTBS ***** válasza:

Szerintem próbáld meg.

Aztán elválik.

ápr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Próbálom megválaszolni a kérdéseidet, de valamelyikről több oldalt is lehetne írni. A pécsi orvosinak az ütemezését és az itt megélt tapasztalataimat írom le, más egyetemen kicsit más a tanterv és a tapasztalatok is. A válaszaim nem kőbevésett követendő irányelvek, vélemények, csak személyes gondolatok.


1. Az első két év alapozó tárgyakból áll (anatómia, sejtbiológia, biofizika, biokémia, szövettan, élettan stb). Minden tárgyat teljesítened kell, hogy harmadévbe léphess. A harmadév preklinikum, patológia és kórélettan a legfontosabb tárgyak. Negyed- és ötödévben klinikai tárgyak vannak, hatodév pedig gyakorlat. Az egyetem egy szóval: nehéz. Kitartást igényel, nagy a tananyag mennyisége és rengeteg befektetett munkát/ tanulást igényel az elsajátítása. Az első 3 év az igazán nehéz.


2. Azért mentem orvosira, mert mást nem tudtam elképzelni a jövőmként. A harmadik kérdésedre a válaszom is kicsit kapcsolódik ehhez: nem bántam meg, de nem ajánlom az orvosi egyetemet, csak ha tényleg nem tudsz mást elképzelni magadnak. Miért? Mert rengeteg lemondással jár, 6 nagyon nehéz év, utána még x ideig rezidens vagy. Fizetéseket rendezték, de a velem egykorú barátaim sokkal jobban fizető pozícióban dolgoznak. Itt nincs hétvége, ünnepnap, nem ritka a heti 80-90 óra munka. A betegség nem válogat napszakokat, éjjelente is bőven akad munka. Nem csinálnék most sem mást, de nem egy álom, ahogy rengeteg gimis elképzelni vagy amit az orvosi egyetem elején sokan hisznek.


4. Lehet mellette dolgozni, én is dolgoztam, de csak szorgalmi időszakban és rugalmas, részmunkaidős állásban. A hétvégéimen így sokkal többet tanultam. Ha jó képességű vagy akkor megoldható, de óvatosan kell csinálni, mert nagyon könnyen a tanulás rovására mehet a munka. Fix, teljes állás mellette lehetetlen.


5. Jó tanuló voltam, de nem voltam kiemelkedő. Kémia és biológia faktos voltam.


6. Nagyon nehéz, viszont itt nem az extrém jó képességűek viszik csak valamire. A szorgalom a kulcsa az egész orvosinak, ha az nincs meg benned, akkor problémás a dolog. Le kell ülni naponta tanulni, rászánni az időt a dolgokra.


7. Anatómián nem boncoltunk Pécsett, csak a tetemen való tájékozódást tanultuk. A tetemek formalinban vannak tartósítva, kvázi nincsen bomlás, ami miatt rothadó szaguk lenne. A formalin kellemetlen szagú, facsarja az orrot, könnyezel tőle, de kibírható. Magához a látványhoz is hozzá lehet szokni!


Ne haragudj, nem elvenni akartam a kedvedet, de felbosszant a sok influenszer, akik állandóan azt promózzák, hogy orvosnak lenni menő, istenkirályság. NEM! Orvosnak lenni egy hivatás, ami fárasztó, embert próbáló, de alázattal kell viselni minden munkaórát, mert a betegek kiszolgáltatottak és segítségét jöttek, amit csak megfelelő stílusban és szaktudással tudunk nyújtani nekik!

ápr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!