Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv! 3eve elhunyt edesapam,...

Üdv! 3eve elhunyt edesapam, csaladi okok miatt nem jelentem meg a hagyateki targyalason, adossagot örököltem amihez abszolut semmi közöm. Mi ilyenkor a teendő? Utolag le lehet mondani mindenről?

Figyelt kérdés

#örökség #Hagyateki eljaras #Örökség visszautasítasa
ápr. 9. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nemigen. A hagyatéki tárgyalás nem csak egy random buli. Ha adósságot örököltél, akkor azt innentől kezdve ki kell fizetned, már a tiéd. Megtámadható a közjegyzői határozat bíróságon, de alhigha hiszem, hogy neked adnának igazat. A "családi okok miatt nem jelentem meg a hagyatéki tárgyaláson" nem túl jó érv.
ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyedüli örökös vagy? Ha igen, jelenléted nélkül nem is születhetett volna határozat. De ha ebben tévednék is, fellebbezéshez biztosan van jogod. Csak ne itt, hanem az illetékes közjegyzőnél tedd!
ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az adossag egy 2017es tartozas amit a nevelőapam (mivel a nevere vett gyermekkoromban) így mondhatjuk edesapamnak is..amit Ő vett át a szülei halalakor, termeszetesen erről senkit nem tajekoztatva, majd sajnos Ő is elhunyt! Edesapammal közel 8eve nem talalkoztam, beszeltem, temetesen termeszetesen megjelentem! Hagyatekin nem, amit utolag sajnalom is! 3an örökültünk a két feltestverem s én! De a tartozas mellett a szülői hazbol is.. En semmire nem tartok igenyt.. Ilyenkor lehet e tenni valamit egyaltalan?? Egyebkent a közjegyző iroda ahol tavaly szeptemberben meghozta a döntest bezart!!
ápr. 9. 14:41
 4/11 A kérdező kommentje:
Ekső kommentelő. Kézzel foghato targyat/értéket semmit nem örököltünk.. A szülői haz pedig valami 1/14edet vagy valami ilyesmit.. Annyira katyvasz az egesz hogy fel sem bírom fogni! Valoban az En hibam hogy nem jelentem meg ezt mar tudom! Tehat ha jol ertelemezem az MKK mert ők kerestek meg 1millio ft-al akkor azt nekünk kell kifizetni ugy hogy semmi hasznom nem szarmazott Soha abbol a csaladbol
ápr. 9. 14:47
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem érdekel senkit a tartozás háttere, ahogyan az sem, hogy eltitkolta az örökhagyó. Azzal kvázi elfogadtad az örökség rád eső részét, hogy nem jelentél meg a hagyatéki tárgyaláson. Fordulhatsz ügyvédhez is, hátha tud a gyakoris válaszolóknál okosabbat mondani. De azt biztos nem fogja mondani, hogy utólag egyszerű lemondani az örökségről.
ápr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, nem vigasztal, de csak az örökség értékéig felelsz a tartozásért. Ha a pozitív rész 30 millió, az adósság 60 millió, akkor csak a 30 milliót kell megfizetned.

Mivel írtad, három örökös vagy, ez is háromfelé oszlik.

ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azal adossag 1millio ft, az ingatlan erteke pedig 5m, de így tavolrol ennyit tudok, mindegy felkeresem egy ügyvédet hogy lehet - e tenni barmit is, köszönöm szépen azert
ápr. 9. 15:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha így van, akkor az egyenleg pozitív. Ha lemondasz róla, akkor semmit nem kapsz.
ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen en nekem ami most nen tiszta hogy miert akarjak a fizetesemből letiltani a tartozast.. (erről meg nem kaptam semmit csak fenyegetnek)

Miert nem az adott ingatlanra terhelik.. Természetesen azt tudom higy ha elindul a fizetes meghagyas ott tudom fellebezni

ápr. 9. 15:11
 10/11 anonim válasza:
0%
Én is örököltem kocsit,meg ingatlant,tartozást nem tudják rád varrni
ápr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!