Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a lestyán valamikor...

Macska101 kérdése:

Igaz, hogy a lestyán valamikor ősi magyar fűszer volt?

Figyelt kérdés

ápr. 14. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, inkább csak kiment nálunk a divatból. Mostanában kezdik újra felfedezni, de nem mindennapos a boltokban. Én pl. hat évtized alatt egyszer sem láttam. De sok ilyen van.
ápr. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt kétlem mivel mérgező :D
ápr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2: Kár, hogy csak te vagy ennek a titoknak a birtokában. Ősidők óta termesztik, vadon is megnő. Régebben gyakori volt a házi kertekben. Nem csak fűszer, de gyógynövény is.
ápr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy ősi-e, azt nem tudom, de nagymamám kertjében mindig volt, és használta is fűszerként, főleg levesekbe. A vasárnapi húslevesbe elmaradhatatlan volt.
ápr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Allitolag Afganisztan-Iranbol szarmazik. A francia konyhaban is kedvelik van ahol a gyokeret is fogyasztjak. Nalunk nepiesen "fake cellery" a neve, keves amcsi ismeri, de akik kostoltak a levesemet ajuldoztak hogy milyen finom...:-)

A vasarnapi leveshez csak petrezselyem zoldje engedelyezett!

A gyokeret gyogyszeriparban is hasznaljak...

ápr. 15. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

"A vasarnapi leveshez csak petrezselyem zoldje engedelyezett!"

Bocsáss meg, de ezt ki írta elő? Majd valami sámánon keresztül megüzenem nagymamámnak, hogy megszegte a törvényt! De biztosan azért volt utánozhatatlanul finom a húslevese, mert illegálisan fűszerezte. 🤣

ápr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

@6...:-)))

Finom levest csak magyarok, erdelyiek vagy 3-5 csillagos franciak foznek, helytelen fuszerezessel barmit lehet rombolni...

ápr. 15. 16:03
 8/8 A kérdező kommentje:

@6

Egy jo etterem nem Nagymami (esetemben Nagypapi) izlese jovoltabol

hires! (jelenleg az amcsi Cicusnak probalok fozni, de nem konnyu probalkozom

csomborral...

ápr. 15. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!