Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kaphat az a személy, aki...

Mit kaphat az a személy, aki egészségügyisként hozzáfér, majd visszaél adatokkal?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt volt egy abortuszom, most kosmama vagyok, és nagyon távoli rokonságban szóesett rólam hogy kisbabám lesz, és az egyik ismerős közbe szólt, hogy "ha el nem veteti ezt is, mint az előzőt", mert hogy ő belépett az én ESZTmbe, és hogy ezt látta. Már az egész rokonság ezen csámcsog. Hozzáteszem senki nem.tudott róla, szóval tényleg csak ő léphetett be kórházon belül. Mit tehetek? Szeretnék lépni, mert felháborodtam, és az ilyen nem egészségügybe való!!! Kaphat érte bármi büntetést? Vagy csak egy ejnyebejnye?

ápr. 21. 07:14
1 2
 1/14 Noren1989 ***** válasza:

[link]


Nekem rémlik olyan is, h valóban elítéltek ezért valami orvosnőt...

ápr. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Semmit. "Közbeszólt..." Ez nem bizonyíték, ha feljelentheted személyes adattal való visszaélés miatt, bizonyíték hiányában aligha fogják elítélni. A családi vitáknak nem a bíróságon van a helye.
ápr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mivel az eü rendszer vissza tudja nézni azt, ki turkált az én adaraimban, így bizonyíték van

:) és szemtanu is, aki elmondta, hogy ez tényleg így történt.

ápr. 21. 07:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor feljelentheted, ha akarod, de szerintem nem érdemes ennyi miatt bíróságra szaladgálni, többet ártasz vele magadnak, mint neki. A lehetséges következmények itt találhatóak:


[link]


Hozzátenném, hogy a szabadságvesztés bizonyos körülmények esetén felfüggeszthető.

ápr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiberbiztonságis vagyok, ez a szakmám. Ezzel a GDPR jogszabályokat súlyosan megszegte és mindenesetben ha bizonyítható (és az, a logokból, 2 perc alatt) akkor pár hónaptól több évig kap börtönbüntetést.
ápr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5 Pár hónaptól? Ezt a marhaságot honnan vetted? Tudtommal az elzárást szabálysértések esetén alkalmazzák, ami valóban terjedhet pár hónapig. De köztörvényes, szabadságvesztéssel büntetendő bcs-k esetén minimum az 1 év szabadságvesztés, akár felfüggesztve, akár nem.
ápr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egy nagyon gonosz nőről beszélünk, és nem az a célom hogy neki rossz legyen, meg azt hogy az én titkomat már elfecsegte az egész családnak azzal már úgysem tudok mit csinálni, de szerintem nem EÜ-be való az ilyen ember, és mindenképp szeretném ha nagy büntetést nem is kap, legalább kicsit észhez térjen, és megijedjen! Arról nem is beszélve, hogy mással ez ne fordulhasson elő.
ápr. 21. 08:31
 8/14 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel pofán is vághatod, hátha attól észhez tér. Lol. Ha fel is jelented, nagy büntetést nem fog kapni, nem kerül börtönbe, de például van olyan mellékbüntetés is, hogy eltiltják a szakmája gyakorlásától, határozott időre, vagy ennél komolyabb esetekben végleg.
ápr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8

Nem tudom mennyire lenne LOL a dolog ha épp az aranyérműtéted, vagy a HPV fertőződéseden csámcsogna az egész család? Köszönöm a válaszokat

ápr. 21. 08:54
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
#9 Mégértem, hogy ez téged érzékenyen érint, mellékesen felsoroltam a lehetőségeidet. Illetve a lol-t a pofánvágásra értettem, nem másra.
ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!