Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most kaptam az MVM-től áramszá...

Most kaptam az MVM-től áramszámlát.A számla kiegyenlítésének ideje május 10. Óriási KÉSEDELMI KAMATOT számláztak.A gond hogy tartozásom nincs,mindig pontosan fizetem a számlákat. Hova fordulhatok segítségért? kI AZ MVM VEZÉR most?

Figyelt kérdés
Jogtalan késedelmi kamat számlázás,ez az új módi?

#kamat számlázás
ápr. 26. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Alig várom pár nap múlva a kérdést, hogy hogyan lehet kibújni a JOGOS késedelmi kamat kifizetése alól.
ápr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1/1 Ha időben fizetem be a számlákat,hogy lehet késedelmi kamatot kiszámlázni?Vagy ez a rendszer használati díj duplázása?
ápr. 26. 14:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélszolgálathoz forduljon. Lehet mégis van számlaelmaradása
ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Innen, látatlanba nem tudom megmondani, miért / mire számolnak fel késedelmi kamatot, de komolyabb összegben mernék fogadni, hogy nem alaptalan.
ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj be mielőbb az ügyfélszolgálatra és vidd az idén befizetett csekkeket is, hogy tisztázni tudd ha félreértés van.
ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz az MVM honlapján megtalálni a panaszbejelentést, de a böngészőbe írt mvm panasz kereséssel is előkerül: [link]

Az MVM honlapján ott a vezetőség is, fényképekkel, nehéz lehetett nem megtalálnod: [link] Az meglepne, ha találnál elérhetőséget a vezérigazgatóhoz; minden szolgáltatónál az ügyfélszolgálat a kapcsolattartó.


Egyébként, késedelmes fizetés esetén, első alkalommal fizetési felszólítót küldenek normál postai küldeményként, majd, ha ez nem jár eredménnyel, tértivevényes fizetési felszólító levelet küldenek. Ezen értesítésekért az üzletszabályzatban rögzített összegű felszólítási díjat számítanak fel, melyet a következő számlában érvényesítenek.


Nem tudom, mekkora összegről és hány nap késedelemről van szó, hogy óriási lett a késedelmi kamat, de a jelenlegi jegybanki alapkamat alapján ezer forintonként és naponként 21 fillér. Sokáig nem húzódhat, mert viszonylag hamar kikapcsolják a szolgáltatást.

ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sorba kapják az ügyfelek a kamu késedelmi kamatos számlákat,háááát felháborító-rendszer használati díj,elosztói alapdíj,késedelmi kamat-??????????????????Mit várhatunk még?????????
ápr. 27. 12:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy zsák krumplit. Aztán csitt!
ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezek a tételek a számla részletei, mert:

Van fogyasztott kWh-hoz kapcsolódó és van ettől független (egyszeri) havi díj.

A késedelmi az más dolog, vagy van alapja, vagy nincs.

Írány az ügyfélszolgálat..

ápr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jutottál valamire az MVM ügyfélszolgálatnál?

Mert nekem is gondom támadt.

máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!