Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik a sima polgári...

Hogyan zajlik a sima polgári esküvő?

Figyelt kérdés
Csak 4 en lennénk. Én, a párom plusz 2 tanu. Nem kértünk semmi pluszt az ég világon, sem díszítés, semmi. Hogyan zajlik? Mennyi időt vesz igénybe? Milyen ruhában illik menni ilyenkor? Gyűrűt itt húzzuk fel? Bocsánat a hülye kérdésért, de annyira gáznak érzem magam hogy ennyit nem tudok, hogy nem merem a környezetem kérdezni, ne nevessenek ki! Köszönöm 😁

ápr. 27. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 20 perc. Az anyakönyvvezető mond egy szöveget, elmondat egy esküt a párral, aláirat egy papírt velük és a tanúkkal. Igen, gyűrűt itt húznak, és csók is van a végén.
ápr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Scream85 ***** válasza:
100%

Nekünk csak polgári esküvőnk volt, családtagokkal.

Kb egy szűk fél óra volt mindennel együtt...az anyakönyvezető elmondta a kötelező mondandóját, aláírtuk a papírokat, nálunk volt "homoköntés" is. Gyűrűhúzás, csók, és koccintás a végén. Rajtam egy sima fekete nadrág volt fehér inggel, feleségemen egy csinosabb egyberuha. A végén a parkban csináltunk pár képet a családdal, majd otthon egy ebédet tartottunk és ennyi volt.

ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A zanyakönyvvezető elmondja a közelező szövegeket, megkérdezi tőletek a kötelezőket, ti válaszoltok, mindenki aláítja az anyakönyvet és lehet menni dáridózni.

Annyi plusz van még, hogy ha valahogyan felveszitek a másik nevét, akkor még egy okmányirodai kitérő is lesz, mert új igazolványokat is kell csináltatni.

ápr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
ápr. 27. 20:05
 5/7 Anita Esküvő válasza:
100%

Mi se kértünk semmit, kb 20 perc alatt megvolt minden. Duma, aláírás, gyűrű, csók, szevasz :D

Sok boldogságot kívánok!

ápr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük 😊
ápr. 28. 08:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem hogy az anyakönyv vezető a szövegét fejből mondja vagy olvassa ebben az esetben? Mennyire színházias ez az egész?

Igazából pályáznék egy anyakönyvvezetői állásra, kíváncsi vagyok mennyire nehéz a dolga neki. Elvileg a hétvégén nagyobb esküvőket van ki vállalja, csak a hétköznapi ilyen egyszerűbb esküvőkre lennék kíváncsi, hogy hogyan történnek az anyakönyvvezető szempontjából.

ápr. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!