Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak a mai fiatalo...

Miért nem tudnak a mai fiatalok helyesen írni?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgatom a gyakorikérdéseket, fórumokat, hozzászólásokat, stb, és elképesztő, mennyire nem tudnak helyesen írni az emberek. Rendszeresek a helyesírási hibák, fogalmakat kevernek, téves kifejezéseket használnak, stb.

Ma már nem tanítanak az iskolákban nyelvtant? Vagy csak nem olvas senki sem? Döbbenetes. 32/F


2010. okt. 27. 23:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%
hát az van mostan hogy én nem lyárrtam iskolába!
2010. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%

tényleg vannak durva hibák:) mondjuk neten én sem figyelek, gyakran összefolynak szavak, sok a melléütésem, és nálam is becsúszik néhs egy-egy hiba, de néha nekem is szemet szúr hogy mekkora szarvas hibákat vétenek...

sok minden állhat aháttérben... egyrészről persze, ekvesebbet olvasnak. az soka t számítana.

másrészről szerintem közrejátszik az internet, mert itt tényleg senki sem figyel rá ,és könnyen belénkivódnak a hibák-

harmadrészt...már senki nem figyel erre- ez úgylátszik - már nem tartozik az alapműveltséghez. Még az iskolákban is egyre kisebb hangsúyt fektetnek rá...

2010. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Sztem az a helyzet, h régen is ugyanannyian voltak, akik nem igazán tudtak helyesen írni, viszont mivel nem volt internet, ahova bárki írhat, így nem szerezhetett az átlagember annyira tudomást róla.


Amúgy tegnap nálam az volt a csúcs, amikor valaki az egyességet "Egyezség"-nek írta, a külöMbenről, meg egyéPkéntről nem is beszélve....na meg az "aszt". lol

2010. okt. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
" Egyezség " Ez a szó létezik, hiszed vagy sem. Természetesen van olyan szó is hogy egyesség, csak a kettő egészen mást jelent. :)
2010. okt. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű hiba bizony az egyezség.

Nekik is hívd fel a figyelmüket:


[link]

[link]

[link]

[link]


Stb stb

2010. okt. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Nem melléütésekről van szó általában, valóban elkeserítő a helyzet.


Az ok ott lehet, hogy nem olvasnak, nemhogy szépirodalmat, de ponyvát sem. Három bekezdés már wall of text (nem képzeled, hogy ezt a sokat elolvasom???).


Emellett azt hiszik, hogy az élet elszalad és nem várja meg őket, ezért aztán mhol röv.enek, am meg ha nem írod ki az ly-t vagy a sima j-t, nem kell azon gondolkodni, hogy mien is ez jól leírva...


Persze szavak nélkül fogalmaik sincsenek, fogalmak nélkül pedig gondolatok sem születnek - Te biztosan olvastad az 1984-et, tudod miről beszélek. Nem csak hülyén néznek ki, meggyőződésem, hogy valóban hülyék is. Tanulatlanok, tudatlanok, mindent készen kapnak, gondolkodni sem kell, minek is az?


Régen ha el akartál valamit mesélni, összejöttél a haverokkal és előadtad szóban a történetet. Az se' volt baj, ha másé volt a sztori, esetleg te is színeztél rajta. A beszédedet legfeljebb gesztusokkal kísérhetted, és ha azt akartad, hogy megértsék, hát pontosan kellett fogalmaznod.


Ma meg gombnyomásra küldesz a facebookra egy videót, a többiek meg legfeljebb lájkolják. Na, ez utóbbihoz sem kell sok ész, nem kell indokolni, nem kell megfogalmazni, hogy mi tetszett és miért és mennyire - lájk oszt kész!


Persze a facebook meg a lájk meg a megosztás nem az ördögtől való, de ha valakinek ennyi a teljes eszköztára az önkifejezésre, annak vajon van-e ÉNje, amit kifejez? Kicsoda ő, akit ki akar fejezni?


Szépen elkalandoztam, de azt hiszem logikus a gondolatmenet.


És még valami! A helyesírás olyan, mint a rendszeres zuhanyzás. Amíg valakinek természetes, addig fel sem tűnik, hiánya viszont végtelenül zavaró lehet.

2010. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem az idegesít, de biztosan a billentyűzetemmel van baj, hogy hiányzik egy-egy mondatomban a szóköz ahol kellene, vagyis egybe folynak a szavak. A helyesírással bizony bajok vannak, még nálam is előfordul.
2010. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

hát sajnos én is ezt tapasztalom. pedig nem vagyok sokkal idősebb náluk (még csak 21), de eszméletlen, hogy az elmúlt időszakban milyet változott a világ! én mindig mindenkire rászólok, és meg vannak sértődve. hogy "jaj, ne azt nézd, nem az a lényeg! meg gyorsan írok azért van." hát kérem szépen a muszájt gyorsabb leírni, mint a muszályt, és még helyes is. mondjuk nálam a csúcskategória a hagyjuk szó. miért írják olyan sokan úgy, hogy hadjuk?? mindent leírnak fonetikusan, kiejtés szerint, ebből meg marhaságot csinálnak. és ez is mutatja, hogy agyilag zoknik, hiszen még a szótőt sem képes megállapítani.

na jó, nem is írom tovább, mert csak egyre jobban felhúzom magam...(egyik mániám a helyesírás:))

2010. okt. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon zavar, hogy milyen sokan tesznek nagy ívben a helyesírásra. Az egyik (volt) munkatársam mesélte, hogy látta a kamasz fiát MSN-ezés közben, és rászólt, hogy ne használjon olyan kifejezéseket, mint a 'vok', mert megszokja, és máshol is ilyen rövidítéseket fog használni. A srác persze ellenkezett... Aztán pár héttel később hazavitte megmutatni a magyar dolgozatát (vok, naon, stb.)

És íme az ellentábor...

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1251408-..

2010. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest a nagy kezdőbetűs mondatkezdéssel eléggé hadilábon állsz!


Vagy csak gyorsan írtál? :)

2010. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!