Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Click vinyl padló alá xps?

Click vinyl padló alá xps?

Figyelt kérdés

Click vinyl (összepattintós) padló alá aljaztkiegyenlítésnek xps jó megoldás? Beton aljazatot nem szeretném aljaztkiegyenlitővel bevonni, helyette xps lapokat raknék a click vinyl alá.Tudom, hogy laminált padló alá szokás tenni xps-t, de gondoltam az összepttintós vinyl alá is jó lehet aljaztkiegyenlítésre.


Valaki csinált már ilyet?



máj. 1. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Hullámozni fogsz mint a Balaton.
máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bútort azért ne tegyél rá.
máj. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy egy vastagabb linóleumot raknék alá
máj. 3. 00:48
 4/7 anonim ***** válasza:

A vinyl padló alá (a clickes) alá is ugyanúgy kell alátétet tenni, ami pedig XPS, úgyhogy nem kerülhet alá, hanem az kerül alá. Azonban ennek az alátétnek a szerepét sokan félreértelmezik. Elsődleges feladata az, hogy zajt csökkentsen, azt nyelje el, mivel ha közvetlen betonra kerülne a click vinyl vagy lamináltpadló, akkor azon a lépteid "kopognak", másodlagos szerepe, hogy nagyon minimális, 0.1-1mm-es eltéréseket kiegyenlítsen, magyarul aljzatkiegyenlítésre alkalmatlan. Ilyen minimális eltéréseket úgy egyenlít ki, hogy az XPS alátét képes tömörödni, azaz ahol kell összetömörödik, ahol nem, ott nem.

Aljzatkiegyenlítésre az aljzatkiegyenlítő való. Ha egy irányban lejt a helyiség, esetleg teszem azt a felétől lejt, akkor azt betudja venni az ilyen burkolat anélkül, hogy a nútoknál idővel eltörne, de ha gödrök vannak, akkor előbb-utóbb az illesztések elfognak törni avagy szétjönnek, szétpattannak. Jól gondold át, hogy megéri-e ez neked, ahelyett, hogy leöntenéd aljzatkiegyenlítővel, mert hogy hullámzik, az csak egy dolog...

Nálam a "tanyán" áll egy 30m2-es kis ház, amit felújítottam, annak az egyik helyisége, ami nappaliként funkcionál, a bejárati ajtó felé lejt, elég durván lejt, 4.5 méter hosszanti oldalban van kb. 4cm különbség, ezt én leburkoltam így lamináltpadlóval, mert nekem így pont megfelel, de ez egy olyan épület, amiben néha tartózkodok, otthon ilyet biztos nem csinálnék, inkább menjen rá akár 50-100 ezer az aljzatkiegyenlítőre de legyen patent.

máj. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 4-esnek a választ. Végül laminált padlóval fogok burkolni, mert teljesen igaztok van a vinylt illetően. Köszönöm szépen a segítséget!
máj. 3. 17:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát azzal sem másabb a helyzet, azt is egyenes felületre kell letenni. Lejthet akár, de csak egy irányba, gödrök, nagyobb egyenetlenségek, kiálló kavicsok ne legyenek. Miért nem tudsz aljzatkiegyenlítőzni, mi az akadálya? Bárki megtudja csinálni azt is, nem kell hozzá szakember, csak olvass utána, nézz róla videót és másodmagaddal megtudod csinálni.
máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Első sorban lejt a padló, masrészről maga a beton aljzat nincs rossz állapotban. Vannak benne glettel kihúztaó kisebb hibák, de ennyi. Gondoltam eleg jó lehet a vinyl padlóhoz is, de most már tudom, hogy ahhoz tükör sima felület kell.
máj. 4. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!