Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mindenképpen szükséges az...

Mindenképpen szükséges az ügyvédi jelenlét?

Figyelt kérdés
Előkészítő ülésem lesz hamarosan, de ügyvédem az nincs. Megtartják anélkül is, vagy hazaküldenek, esetleg kirendelnek egyet? Az ügy ittas vezetés amit bűncselekménynek minősítettek.

máj. 3. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értem teljesen, bár nem ismerem az esetet. Az ügyvédi jelenlét mindenképp szükséges a vádlottak részéről, de persze lehet másképp is csinálni.
máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megvannak a kötelező védői részvétel esetei. Egyrészt annak kötelező, aki fogyatékos/fogvatartott/kiskorú/írástudatlan/stb, tehát olyan aki az értelmi vagy egyéb állapota miatt nem biztos, hogy eredményesen tud védekezni. A másik fő eset, ha a bűncselekményre a törvény öt évig terjedő vagy ennél súlyosabb szabadságvesztés büntetés kiszabását rendeli. Az ittas vezetés alapesete vétség és maximum két év szabadságvesztés, tehát ha önnek a személyi állapota nem indokolja, nem kötelező a védői részvétel.
máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én lassan túl vagyok mindenen. Nem értem, nekem nem volt tárgyalás, maguktól eldönti. Nem volt szükségem ügyvédre. Nem tud megmenteni semmitől... Mennyit fújtál? Volt baleset?
máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Gondolom te büntetővégzést kaptál akkor. Fellebbezhetsz ellene
máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem fellebeztem egyébként igen. Szinte mindenkinél ez volt
máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!