Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni az alábbi...

Tudnátok segíteni az alábbi biológia feladattal kapcsolatban? FI-505031102_Biologia11mf_NKP_2x.pdf munkafüzet 65. oldal 4. feladat - Írd a hormonok számjelét a halmazábra megfelelő helyére!

Figyelt kérdés
máj. 12. 06:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudnánk, mivel rajtad és esetleg az osztálytársaidon kívül senkinek nincs meg a "505031102_Biologia11mf_NKP_2x".pdf. Ha értelmes választ szeretnél erre kapni, akkor screenshotold le a feladatot.
máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A halmazábra ugye egy sima Venn-diagramm, és azon kell egyesével végigmenni, hogy az

1. adrenalin

2. aldoszteron

3. glukagon

4. inzulin

5. kalcitonin

6. kortizol

7. növekedési hormon

8. oxitocin

9. parathormon

10. sárgatestserkentő hormon

11. tiroxin

12. tüszőserkentő hormon

13. vazopreszin

azok

a) a só- és vízháztartást szabályozó hormonok-e?

b) a mellékvese hormonjai-e?

c) az agyalapi mirigyből a vérbe ürülő hormonok-e?

d) a vércukorszintre ható hormonok-e?


(A fájlnév alapján az nkp.hu-n simán elérhető a pdf, de még szövegesen idekopipésztelni a feladatot se sok munka. S akkor még jegyezzük meg, hogy én a feladat elmagyarázásában szerettem volna segíteni a kérdezőnek, de a bioszhoz már nincs kedvem, viszont valószínűleg az is menne, ha csak egyesével rákeresnék a hormonokra a Wikipédián.)

máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez esetben én vagyok a műveletlen idióta, elnézést, hogy válaszoltam, hozzátenném, nem vagyok pedagógdus.
máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves anonim!

Nagyon köszönöm "kedves" válaszod. A feladatot megoldottuk, csak szerettem volna egy ellenőrzési pontot.

Ja, mit jelent ez a szó: "pedagógdus"? :-)

máj. 13. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!