Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet Balatonszárszón?

Milyen az élet Balatonszárszón?

Figyelt kérdés
Ingatlan vásárláson gondolkodunk a Balaton déli partján. Balatonszárszó nagyon szimpatikusnak tűnik, de mégis milyen ott életvitel szerűen élni? Gyerekekkel költöznénk /10,5,3 és úton van a 4./ Munka lehetőség, közbiztonság iskola/ha jól tudom Balatonföldváron van iskola, odajárnak át?/ óvoda van a településen? Jelenleg Budapest kertvárosi részén élünk, a férjem vállalkozó/burkoló/ dolgozott többször már a Balatonnak azon a részén, de ugye kialakult véleménye nagyon nincs az ott élésről családosan, mert dolgozni járt le :-D én vidéki vagyok/szabolcs/ így a nyugalom és csend nem áll tőlem messze:-) Vagy van-e olyan település a közelben, amit ajánlanátok?

máj. 12. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Munka valószínűleg Siófokon vagy Székesfehérváron lesz, esetleg Keszthelyen, Nagykanizsán, vagy ha nagyobb ingázást is bevállalsz, Kaposváron vagy Pécsett. Helyben többnyire csak idénymunka van nyáron, de ez a gyerekeknek jó lesz, ha szeretnének majd (amint a megfelelő kort elérik) nyáron dolgozni. Iskola Földváron és Szemesen van, de lehet van helyben is, erről nem tudok nyilatkozni.
máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod:-)
máj. 12. 16:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, hogy a gyerekeknek nagyon jó lenne ott felnőni. Bevallom Pest nekem már túl stresszes, bár a megélhetési lehetőségek jobbak, viszont a közbiztonság évről évre romlik sok a kötözködő stb.. Jelenleg nekem is van munkám 12 éve/igaz gyeden leszek, mikor a költözésre kerül a sor/ de bízom benne, hogy mivel annak a cégnek abban a régióban is van több üzlete és család barát van esélyem átrakatni idővel magam a hozzám közelebb lévő üzletébe:-) a közlekedésre lennék kíváncsi még milyen gyakorisággal járnak buszok, vonatok mivel nekem nincs jogosítványom/tervben van az is, de Pesten nem mertem eddig belekezdeni a vezetési morál miatt/ így egy ideig szükségem lesz a helyi járatokra:-) Az emberek milyenek? Én elég barátságos vagyok, gondolom nyugodtabbak esetleg közvetlenebbek,mint itt Pesten, összetartó a közösség?
máj. 12. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es, mondjuk Bszárszóról ingázni Kanizsára, meg Pécsre, Kaposvárra rohadtul megérné szerinted? Az ottani fizetések 80%-a elmenne a bejárásra. Pont az ilyen szegényebb megyeszékhelyekről járnak szezonális munkát vállalni az emberek a Balcsira, ahol megkeresnek 3-4 hónap alatt egy egész évre valót
máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy burkolóként egy km-t nem kell majd mennie munka miatt, és az emberek pénze is több
máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni. Imádom a Balatont, sok településen időztem, de engem Balatonszárszó deprimált valamiért, talán mert József Attila halálára van felfűzve. Egyedül ott nem éreztem jól magam. Látni kell az adott helyet, sétálni ott, persze a gyakorlati tudnivalók mellett. Számomra ez a fontos, hogy öröm legyen ott tartózkodni.

Ha csak a tényeket nézzük, rendben lévő település.

máj. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!