Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire hasznos így a diéta?

Mennyire hasznos így a diéta?

Figyelt kérdés

El kezdtem egy pár napja a diétát,semmi csoki,édesség vagy cukros üditő.

Vízet iszok ,de nem sokat.

Napi 3 × 4 étkezem,de ez nálam olyan hogy 3-4étkezés között hagyok ki 2 óra hosszát és nem ugyan abban az időben eszem este 6 órakor már nem eszem,de ha mégis éhes vagyok egy gyümölcsöt vagy esetleg puffasztott rizset eszem :)



Edzeni nem edzek egyenlőre arra lennék kíváncsi hogy így mennyire hatásos,szerintettek edzés nélkül is le lehet fogyni?



Lenne még egy kérdésem ezzel annyira nem vagyok tisztában.

A boltban árulják a coop márkájú müzlit gyümölcs darabokkal azt ehetem diéta alatt ,mert hogy cukrot biztos tartalmaz de,gondolom csak minimálist,nem minden nap eszem egyébként ,de ha naponta ennék 1× alkalommal akkor az baj lenne?



És a puffasztott rizsből mennyit ehetek 1 nap? Volt olyan hogy egy nap kb 4db megettem:D



Egyenlőre az édességeket tettem le most diéta alatt ettem egy kis nudlit kicsi cukorral,és rántott húst természetesen csirke húsból...

De mit gondoltok ha az ember meg vonja az édességet ehet diéta alatt más fajta ételeket például néha 1 szelet sütemény vagy valami cukros étel?



Hozzá tenném ,cukor beteg vagyok úgyhogy eléggé,nehéz nekem ez a helyzet ,de nem adom fel,viszont egy pár vélemény érdekelne😊



Hallottam egy olyan lányról aki napi fél órát edzet és ugyan annyit evett mint az előtt csak le rakta az édességet és este 6után nem evett,elvileg 1 hónap alatt 6kg fogyott..



Én mint cukor beteg edzés nélkül mennyi idő alatt tudnák le adni egy pár kg?



Egy ilyen 30kg kellene le adnom hogy jól érezzem magam😊


máj. 12. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
A fogyás feltétele a kevés kalóriabevitel. Nem muszáj hozzá testmozgást végezni (lásd például, etióp gyerekek).
máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokat kell inni vizet. Napi 1,5-2 liter legyen meg. Gyümölcs csak délelőtt, este semmiképp! Az is cukor, attól, hogy gyümölcscukor... És csak mértékkel. Napi 3 étkezés, reggel-délben szénhidrát is mehet, vacsira a szénhidrátot hagyd el. Az, hogy este mikor eszel, nem számít. 6 után is ehetsz. Tízóraira, uzsonnára ehetsz egy marék magot. Kesudió, mandula, dió, ilyesmik. De ugye ezt is csak mértékkel, mert ez is zsíros.

Az egészséges fogyás úgy néz ki, hogy heti 1 kg. Az első 1-2 hétben csak vizet vesztesz, utána indul meg a tényleges fogyás. Tehát az ennél több fogyás nem jó. (Persze, ha 150 kilós vagy és onnan szeretnél lemenni 65 kg-ra, akkor lehet gyorsabban is megy le...) A diétánál 80% az étkezésen múlik, a többi a mozgáson. Kis mozgást próbálj azért belevenni. Napi fél-1 óra séta bőven elég. Ennyi mindenki idejébe belefér...

Bár én nem vagyok cukorbeteg, nem tudom nálatok ez hogy működik, lehet érdemesebb lenne keresned egy dietetikust, hogy állítson össze étkezést neked.

máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szikszai.B ***** válasza:

Ahogy mondani szokás, "a lapos has a konyhában készül". Az, hogy fogysz vagy hízol, legnagyobbrészt attól függ, hogy mennyit eszel. A napi kalóriadeficitet kell elérni, azaz kevesebb legyen a kalóribevitel, mint amennyit elhasználsz.

A mozgás segít abban, hogy kicsit felgyorsítja az anyagcserét, és ha esetleg kardiózól valamit, akkor meg jobban fogsz kinézni.


A cukrot nyugodtan hagyd el, ha üdítőt veszel, a cukormenteset válaszd. Kávéba, teába édesítőt tegyél (én a Lidl-s Cologran-ot használom, nekem az ízlik a legjobban).

Kevés szénhidrátos dolgot egyél, ha eszel, akkor is lehetőleg teljes kiőrlésű lisztből készültet.

A gyümölcsökről találsz a neten glikémiás index táblázatot. Törekedj arra, hogy az alacsony glikémiás indexű gyümölcsöket fogyaszd.


"Hallottam egy olyan lányról aki napi fél órát edzet és ugyan annyit evett mint az előtt csak le rakta az édességet és este 6után nem evett,elvileg 1 hónap alatt 6kg fogyott.."


Napi fél óra edzés az semmi. Egy darab fehér zsemlében van annyi kalória, hogy ha azt le szeretnéd fogyni, akkor kb. 15-20 percet kéne kocognod. Most gondolj bele, ha egy nap eszel normálisan reggeli, ebéd, vacsora, esetleg még közben valami, akkor mennyit kéne mozognod... futkoshatnál egész nap, és még akkor sem égetnéd el a kalóriabeviteled.


Egyébként az egészséges fogyás tényleg olyan heti 0,5-1 kg. Lehet ennél gyorsabban is fogyni, csak nem ajánlatos.


A müzlit meg felejtsd el, egy átlagos müzliszelet nem más, mint tömény cukorszirupba mártott mag- és gyümölcskeverék.

máj. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket😊 a müzlit akkor le cserélem mondjuk puffasztott rizsre vagy van ez a extrudált kenyér,esetleg kis sajt krémmel gondoltam vagy szalámival zöldséggel gondolom az jó..



Annyira a kenyeret nem eszem de, a napokban ettem egy párat viszont, ha minden jól megy elvileg fogytam 😁7.kezdtem ,viszont nem tagadom most 18.-án be csúszott némi csoki ,chips és energia ital...



Mivel a párom lejött úgy voltam vele 1×2 meg teszem....aztán utána vissza állok 😁tudom lett volna ilyen rizs chips meg ét csoki és cukormentes hell,de 1x kibirom aztán utánna vissza állok mindenre és legközelebb "egészségesebbet" eszem 😊 De egyébként milyen mozgást ajánlottok mennyit?



Nekem mint cukorbeteg azt ajánlották heti 3×40 perces mozgás, plusz a gyógyszerem és a kalóriát figyeljem,bár nem tudom azt mondta az orvos ehetek fagyit is, de nem egy dobozzal csak ,egy gombocot ,ezt az endokrinológia orvos mondta ,viszont a nőgyógyászom azt ajánlotta a gyümölcsöt is hagyjam el csak zöldség és húst egyek😁

ma 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!