Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kötelező szabadságot kivenni...

Kötelező szabadságot kivenni hétköznapra eső munkaszüneti napra, ha a vendéglátásban dolgozik valaki?

Figyelt kérdés

Barátnőm a McDonalds-ban dolgozik és ha olyan munkaszüneti napra kér szabadnapot, amely hétköznapra esik, akkor szabadságot kell kivennie arra a napra még akkor is, ha egyébként ledolgozza az adott hónapra törvényben előírt kötelező óraszámot, tehát nem plusz szabadidőre van szüksége. Így persze keletkezik neki túlórája. Az ide vonatkozó törvényt én nem találtam.

Előre is köszönök minden segítséget!



máj. 13. 11:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szabadság olyan napra kérhető, amire enélkül beosztanák dolgozni. Tehát ha ünnepnapra beosztották, akkor igen, ki kell vennie szabadságot ha nem akar dolgozni.
máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Két hétre előre kell szabadnap igénylést leadni, tehát nem arról van szó, hogy beosztották, de mégsem szeretne dolgozni, hanem már eleve szabadságot kell kivennie, pedig csak simán pihenőnapot kér, de ez pont ünnepnapra esik.
máj. 13. 12:01
 3/18 anonim ***** válasza:
Akkor azt jelzi, hogy ettől eddig szeretne szabadságra menni, ami a végén úgy számolódik el, hogy amely napokra beosztották volna ez alatt, azok lesznek szabadságnak könyvelve. Hogy pontosan mennyi az attól függ mennyi a heti munkaideje. Ha például 40 óra és egy hét (7 nap) szabadságot kért, akkor az 5 napba kerül, függetlenül attól, hogy beleesik-e ünnepnap vagy sem, mivel ünnepnapra is beoszthatták volna.
máj. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szeretne szabadságot kivenni, hanem csak a heti adag szabadnapot (pihenőnapot), de az (egyik) pont ünnepnapra esik.
máj. 13. 12:20
 5/18 anonim ***** válasza:
A heti pihenőnapot nem ő dönti el, hanem a munkáltató. Ahogy a szabadságot is egyébként 7 nap kivételével. Jelezheti, hogy az adott napon nem szeretne dolgozni, aztán vagy úgy igazítja a heti pihenőnapokat, vagy szabadságot ad ki arra a napra - ilyenkor értelemszerűen egy nappal többet pihenhet a héten - vagy, ha már nincs a 7 napjából amivel ő rendelkezik, azt is mondhatja, hogy nem, irány dolgozni. Ez minden nap így megy, függetlenül attól, hogy ünnepnap, hétvége vagy hétköznap.
máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Az ide vonatkozó törvényt én nem találtam."

Tessék ne: [link]


Pontosan hogy van a beosztása?

Milyen munkarendben dolgozik? Egyenlőtlen, vagy milyen?

máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, de nekem konkrétan az idevonatkozó részre van szükségem, hogy tisztábban lássak, nem az egész törvényre. Még mindig nem értem, miért kell szabadságot kivenni szabadnap helyett, ha nincs szükség plusz szabadidőre? A beosztás pedig az igénylések alapján készül. Eddig (az ott eltöltött 17 év alatt) az átlag heti 2 szabadnap mindig megvolt.
máj. 13. 14:37
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Milyen munkarendben dolgozik?
máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A #8 kérdése jogos

Ha pl 2 nap meló 2 nap szabad akkor ahogy esik úgy kell mennie hiába hogy ünnepnap

máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Így nem nagyon lehet válaszolni...

Hogyan dolgozik, milyen munkarendje, munkaidő-beosztása van? Ez konkrétan le van írva a munkaszerződésében.

Nappalos esetén ugye nem is dolgozna piros betűs napon, ezek szerint nem nappalos. De akkor mi?

máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!